معاون رئیس‌جمهور: چهار خطه شدن اهواز - ایذه تا سال 99 به انجام می‌رسد

کدخبر: 300800
اقتصادنیوز: معاون رییس جمهور با بیان اینکه ۸۰ کیلومتر از مسیر باقی مانده اهواز تا ایذه، چهار خطه می‌شود، گفت: براساس توافقی که با وزارت راه داشتیم مقرر شد این پروژه حداکثر تا سال آینده به پایان برسد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا ، محمدباقر نوبخت امروز، هفتم شهریورماه در حاشیه بازدید از سد کارون سه در ایذه، اظهارکرد: این دومین سفر من به سد کارون سه است. در سفر قبلی برای طرح بزرگ آبرسانی این‌جا اقداماتی صورت گرفت که در دست اجرا است و باید با تامین فاینانس تکمیل شود.

وی افزود: اقدامی که در این سفر داشتیم، موضوع جاده است؛ از اهواز تا این جا که نهایتا به سمت اصفهان خواهد رفت که در برنامه‌ریزی ما توافق شد مسیر اهواز تا ایذه که حدود ۸۰ کیلومتر آن باقی مانده است، به صورت چهار خطه شود.

رییس سازمان برنامه و بودجه افزود: براساس توافقی که با وزارت راه داشتیم مقرر شد این پروژه حداکثر تا سال آینده با اعتبار ۲۲۰میلیارد تومان به پایان برسد که ۲۰ میلیارد تومان اولیه ابلاغ شد و ۲۰۰ میلیارد تومان باقی‌مانده نیز مشروط بر این است که بتوانند تا سال آینده این قسمت را افتتاح کنند که مبلغ باقی‌مانده طی توافق صورت گرفته شده، تامین می‌شود.

وی بیان کرد: برای مسیر ایذه تا کارون سه نیز باتوجه به آمادگی بنیاد مسکن برای مشارکت در کار، مقرر شد یک مدل مالی برای این بخش نیز در خلال هفته پیدا و تصمیم‌گیری کنیم.

نوبخت عنوان کرد: آنچه در این سفر به صورت قطعی از پیش برنامه ریزی شد، مسیر اهواز تا ایذه است که امیدواریم سال آینده و اگر بشود در دهه فجر یا زودتر از آن و در هفته دولت، آماده بهره‌برداری شود که این توافق ما با وزارت راه و شرکت ساخت است.

به گزارش ایسنا، همچنین هدایت‌الله خادمی، نماینده ایذه در حاشیه این بازدید، اظهارکرد: از دولت تشکر می کنم که تقریبا طی سه سال و نیم گذشته، پروژه های اساسی را به ما دادند و عملیات اجرایی را شروع کردیم که از جمله آن می توان به پروژه جنوب غرب، پروژه راه سازی که تقریبا بزرگترین پروژه بازسازی کشور است و پروژه‌های آبرسانی، بیمارستان‌ها و اورژانس‌ها اشاره کرد.

وی افزود: آقای نوبخت در تمام این مراحل پشتیبان ما بوده است و باتوجه به این که منابع کم و متقاضی زیاد است، به ما کمک کرده‌اند که از وی و وزیر راه تشکر می‌کنم.

نماینده مردم ایذه گفت: اقداماتی که طی دو سه سال گذشته انجام شده، باعث کاهش تصادفات و کشته شدن مردم شده است. سال ۹۴ حدود ۲۰۰ کشته و مصدوم داشتیم ولی این آمار در سال جاری به ۷۰ کشته و مصدوم رسیده و نشان از این است که کمی کار کردن روی جاده‌ها می‌تواند جان خانواده‌ها را نجات دهد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما