کدخبر: ۳۰۰۸۹۵ لینک کوتاه

مهراوه شریفی نیا در افغانستان +عکس

اقتصاد نیوز:مهراوه شریفی نیا در پنجمین دوره‌ جشنواره بین‌المللی فیلم زنان هرات حضور یافت.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از برنا؛ مهراوه شریفی با حضور در پنجمین جشنواره بین المللی فیلم زنان هرات با انتشار عکس های زیر در صفحه شخصی اش نوشت: «عکس اول، اولین سلفی.رخشان بنی‌اعتماد نازنین، رئیس هیأت داوران بخش فیلم‌های داستانی کوتاه و بلند جشنواره هستن. آزاده‌ موسویِ عزیز دل کارگردانِ فیلم «در جستجوی فریده» در بخش فیلم‌های مستند جشنواره حضور داره. خودم هم مهمان ویژه‌ی جشنواره‌ هستم بابت فیلم «قصه‌ها».

عکس دوم. رویا سادات فوق‌العاده مهربان، مدیر برگزاری جشنواره و میزبان عالی ما، خودم، سیمای دوست داشتنی و بسیار خوش‌انرژی، که یک روز و شب فراموش نشدنی برای ما تدارک دید. عزیزجان همسر رویا سادات که حمایت کامل از همسر رو‌ در عمل به ما نشون داد.

در بقیه‌ی عکس‌ها ما در کنار تیم برگزار کننده‌ی جشنواره، دوستان و برخی از اعضای محترم هیأت داوران هستیم که در این مدت از معاشرت با تک‌تک‌شون لذت بردیم و مهمان‌نوازی عالی و بی‌نقص‌شون سفر رو برامون جذاب‌تر کرد.

مهراوه+شریفی+نیا

در این مدت با زنانی آشنا شدیم که محکم، عمیق، مبارز و تحسین‌ برانگیزند. تعداد زیادی از این زنان مدت زیادی خارج از افغانستان زندگی و تحصیل کردند ولی در نهایت باز به کشورشون برگشتند تا اون رو دوباره بسازند، بی‌سوادی رو از بین ببرند و برای احقاق حق‌ همه‌ی زنان افغان راسخ‌تر از قبل مبارزه کنند.

یکی از نتایج این استحکام و پافشاری‌ همین جشنواره‌ست‌ که بانی و برگزار کننده‌اش یک بانوی افغانستانیه. تمام این مدت خودش، خانواده‌، دوستان و همراهانش ما رو پر از عشق کردند و باعث شدند نگاه ما نسبت به مردم این سرزمین هر روز بیشتر از روز قبل سرشار از ستایش بشه.

به دلیل انفجارها و مسائل امنیتی در همه جای کابل نیروی مسلح وجود داره.

برای ورود به سوپر مارکت، هتل، رستوران و هر جای دیگه بازرسی بدنی صورت می‌گیره.

ما اجازه نداریم تنهایی جایی بریم، هر صبح چند نفر از مهربانانی که در عکس‌ها هستند ما رو از هتل تحویل می‌گیرند و به شهر، خونه‌شون یا محل نمایش فیلم‌ها می‌برند.

هر بار منزل یکی از این عزیزان مهمان شدیم از خونه‌‌‌ی باسلیقه و پر از صفا، روی خوش و پذیرایی‌شون خیلی زیاد لذت بردیم. تا امروز هم که خدا رو شکر امنیت به طور کامل برقرار بوده.

این‌جا بعیده که از انفجار اتفاقی برامون بیفته ولی از رانندگی وحشتناک و عجیب‌شون اصلا بعید نیست.

از صمیم قلب آرزو می‌کنم برای این مردمِ خوب امنیت دائمی به وجود بیاد و پایدار باقی بمونه. همه‌ی مردم جهان شایسته‌ی داشتن صلح، آرامش و رفاه هستند.»

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند