کدخبر: ۳۰۰۹۰۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
سه رهبر اعتراضات هنگ کنگ بازداشت شدند

سه رهبر اعتراضات هنگ کنگ بازداشت شدند

اقتصادنیوز: پلیس هنگ کنگ بازداشت سه رهبر گروه‌های سیاسی معرتض این منطقه شامل «وونگ چی فونگ»، «چو تینگ» و «چان هو تین» را تایید کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا  رادیو بین المللی چین روز جمعه به نقل از پلیس هنگ کنگ اعلام کرد «وونگ چی فونگ» در یکی از ایستگاه های خط ریلی شهری هنگ کنگ بازداشت شده است او به تحریک دیگران برای شرکت در تجمعات غیرمجاز و تشکیل و شرکت در تجمع‌های غیرمجاز مورد متهم شده است.

«چو تینگ» 22 ساله هم که پس از «وونگ» در خانه خود بازداشت شد به اتهام تحریک دیگران به شرکت در تجمعات غیرمجاز و شرکت در این تجمع‌ها، تحت بازجویی است.

«چان هو تین» رهبر گروه سیاسی «حزب ملی هنگ کنگ» هم که سال گذشته منحل شده است در فرودگاه هنگ کنگ و در زمان انجام مراحل گمرکی برای مسافرت به خارج، بازداشت شد.

نا آرامی های هنگ کنگ از خرداد ماه سال جاری و در اعتراض به لایحه استرداد مجرمان از هنگ کنگ به چین آغاز شد چین معتقد است برخی از کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس در این نا آرامی ها نقش دارند و بارها به این کشورها هشدار داده است از دخالت در امور هنگ کنگ دست بردارند.

همزمان با دستگیری این سه نفر؛ رسانه ها اعلام کردند پلیس هنگ کنگ نیز با درخواست "جبهه حقوق بشر مدنی" برای راه اندازی تظاهرات در فردا شنبه مخالفت کرده است این گروه نیز اعلام کرده است مطابق قانون رفتار کرده و تظاهرات خود را برگزار نمی کند.

برخی گزارش ها نیز حاکی از آن است طرح دولت هنگ‌کنگ مبنی بر رسیدگی به ۵ خواسته معترضان از جمله لغو لایحه استرداد مجرمین با مخالفت دولت چین مواجه شده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند