کدخبر: ۳۰۰۹۱۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ترامپ: بانک مرکزی مشکل ایجاد می کند

ترامپ: بانک مرکزی مشکل ایجاد می کند

دونالد ترامپ روز جمعه این موضوع را که تعرفه های گمرکی وضع شده برای وادار کردن چین به گفتگو درباره یک توافق تجاری برای اقتصاد مشکل ایجاد کرده اند، رد کرد. ترامپ با این حال، بانک مرکزی آمریکا را متهم کرد که مسئول کند شدن رشد اقتصاد این کشور دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس جمهور آمریکا با ارسال توییتی اعلام کرد: «ما مشکلی به نام تعرفه های گمرکی نداریم، ما بازیگران بد و آنهایی را که کارهای غلطی انجام می دهند به راه راست بر می گردانیم. ولی بانک مرکزی آمریکا مشکل ایجاد می کند. آنها به آنچه انجام می دهند فکر نمی کنند».
انجمن های شغلی زیادی در روزهای اخیر به رئیس جمهور آمریکا نسبت به اثرات نامطلوب وضع حقوق گمرکی اضافه بر کالاهای وارداتی از چین هشدار داده اند. این حقوق گمرگی جدید از روز 1 سپتامبر (10 شهریور) اجرایی خواهند شد. دونالد ترامپ اغلب بانک مرکزی آمریکا را به متوقف کردن اقتصاد کشور متهم می کند. او روز جمعه مسئولان شرکت هایی را که از وضع تعرفه های گمرکی ناراضی اند, به عدم صلاحیت متهم کرد.
در توییت رئیس جمهور آمریکا همچنین آمده است: «شرکت هایی که دچار سوء مدیریت و ضعف هستند از این تعرفه های کوچک انتقاد می کنند در حالی که باید از عملکرد بد خود انتقاد کنند. واقعاً چه کسی می تواند از آنها در اینباره توضیح بخواهد؟ اینها همه بهانه است».

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند