کدخبر: ۳۰۰۹۹۷ لینک کوتاه

سرنوشت شوم زنان و دختران آواره روهینگیا/ قربانیان جدید شبکه‌های فساد و قاچاق انسان

اقتصادنیوز: اخیرا گزارش‌های جدیدی منتشر شده است مبنی بر اینکه قاچاقچیان انسان، زنان و کودکان آسیب‌پذیر روهینگیا را نشانه گرفته‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی سی ان ان گزارش داد، دو سال از زمانی که بیش از هفتصد هزار مسلمان روهینگیا مجبور شدند از میانمار فرار کنند و به بنگلادش بروند، سپری می‌شود. سازمان ملل متحد اعلام کرده است مسلمانان میانمار بیش از هر فرد دیگری در جهان مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.

اخیرا گزارش‌های جدیدی منتشر شده است مبنی بر اینکه قاچاقچیان انسان، زنان و کودکان آسیب‌پذیر روهینگیا را نشانه گرفته‌اند. مسلمانان میانمار از ترس خشونت و آزار و اذیت از کشورشان گریخته‌اند و در اردوگاه‌های آوارگان در بنگلادش اسکان یافته‌اند. برای این افراد زندگی در این مکان دشوار است. شماری از این افراد تلاش کرده‌اند از این اردوگاه‌ها فرار کنند، اما با سرنوشتی تلخ‌تر مواجه شده‌اند. زنان روهینگیا قربانی شبکه‌های قاچاق انسان می‌شوند که می‌کوشند از این شرایط دشوار رهایی یابند. این دختران و زنان، طعمه شبکه‌های مذکور می‌شوند و زندگی شان بیش از پیش ازهم پاشیده می‌شود. این زنان و دختران به دام مردانی می‌افتند که از آن‌ها سوء استفاده جنسی می‌کنند و آن‌ها را فساد وا می‌دارند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند