کدخبر: ۳۰۱۱۴۱ لینک کوتاه

افشاگری مجتهد درباره تلاش بن سلمان برای احیای روابط با سوریه

اقتصادنیوز: «مجتهد» وبلاگ‌نویس مشهور سعودی از تلاش محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی برای برقراری مجدد روابط با سوریه خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، مجتهد در صفحه شخصی خود در پایگاه اجتماعی توئیتر نوشت: محمد بن سلمان به وزارت امور خارجه درباره فراهم نمودن زمینه‌های لازم برای بازگشت سفیر سعودی به دمشق در مدت چند هفته آینده دستور داده است. همچنین وی به دیگر وزارتخانه‌های ذی‌ربط در زمینه ایجاد طرحی برای بازگرداندن روابط تجاری و اقتصادی با سوریه دستور داده است.

مجتهد افزود: درست برعکس آنچه بسیاری تصور می‌کنند اختلافی بین عربستان و امارات در زمینه سوریه نیز وجود ندارد.

وی در زمینه تحولات یمن نیز نوشت: محاصره عبد ربه منصور هادی، رئیس جمهور مستعفی و فراری یمن به دلیل این نیست که وی در آینده علیه عربستان سعودی یا امارات شورش می‌کند و از دستوراتشان تمرد و سرپیچی می‌کند - زیرا او حاضر است هرآنچه رژیم‌های سعودی و اماراتی از وی بخواهند به آن‌ها تقدیم کند و شخصیت وی نیز بسیار در این زمینه مساعد است - بلکه محاصره وی به این دلیل است که باقی ماندن هادی به عنوان رئیس جمهوری دارای مشروعیت که پشت درهای بسته محاصره، سکوت اختیار کند بهتر از آن است که اظهاراتی از وی شنیده شود که در آن از عربستان و امارات حمایت کند، اما اعتبار خود را از دست بدهد و باعث شود فایده‌اش برای عربستان سعودی از بین برود.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند