کدخبر: ۳۰۱۱۷۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ادعای توطئه باند مافیایی علیه توپ‌های لیگ برتر فوتبال ایران !

اقتصاد نیوز: رئیس سازمان اقتصادی فوتبال ادعا دارد که باندی مافیایی پشت جو رسانه‌ای ایجاد شده علیه توپ‌های لیگ برتر است.

به گزارش اقتصاد نیوز، صادق درودگر به سایت سازمان لیگ فوتبال ایران گفت: پس از انتقادهایی که برخی از بازیکنان و مربیان نسبت به کیفیت توپ مسابقات لیگ برتر در رسانه‌ها و برنامه تلویزیونی فوتبال برتر مطرح کردند، سازمان لیگ فوتبال ایران در نامه‌ای به شرکت دربی استار، خواستار توضیح فنی این شرکت شد. در نهایت این شرکت اعلام آمادگی کرد کارشناس فنی و ارشد شرکت از طریق ویدیو کنفرانس در برنامه فوتبال برتر حاضر شود و توضیحات فنی را در مورد توپ دربی استار اعلام کند.

رئیس سازمان اقتصادی فوتبال افزود: در دو هفته‌ای که از مسابقات لیگ برتر برگزار شده، سرعت بازی‌ها و گل‌های زده شده در مسابقات همگی بیانگر کیفیت مناسب توپ است. شرکت دربی استار یکی از شرکت‌های بزرگ تولیدکننده توپ و تجهیزات ورزشی است و توپ دربی استار در مسابقات فوتبال باشگاهی کشورهای هلند و بلژیک استفاده می‌شود. این توپ‌ها از سال 2020 در فوتبال باشگاهی آلمان نیز استفاده خواهد شد و تأییدیه رسمی فیفا را دارد.

وی تصریح کرد: اکنون توپ‌های استفاده شده که در لیگ برتر استفاده می‌شود، به طور مستقیم از کشور آلمان و با هواپیما به ایران فرستاده شده و از تولیدات کشور آلمان است. سال گذشته 30 هزار توپ تقلبی دربی استار وارد کشور شد. در حال حاضر 30 تا 40 هزار توپ تقلبی در بازار وجود دارد که از نظر رنگ و شکل، مشابه توپ‌های فصل گذشته است.

درودگر ادامه داد: یک باند مافیایی پشت جریاناتِ علیه توپ جدید دربی استار به راه افتاده است. این باند با ارائه اطلاعات نادرست به رسانه‌ها، باعث ایجاد چنین جو رسانه‌ای علیه توپ‌های جدید دربی استار شده است. در هر حال ما باید پاسخگوی انتقادات باشیم.

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند