کدخبر: ۳۰۱۱۷۸ لینک کوتاه

عریقات در واکنش به اظهارات نتانیاهو؛

نتانیاهو آماده عقب‌نشینی باشد

اقتصادنیوز؛ «صائب عریقات» دبیر کل کمیته اجرائی سازمان آزادی‌بخش فلسطین، اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی درباره حاکمیت اسرائیل بر تمام شهرک‌های یهودی‌نشین در کرانه اشغالی را غیر عملی توصیف کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا؛ «صائب عریقات»، دبیرکل کمیته اجرائی سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) امروز- یکشنبه- تأکید کرد که اعلام حاکمیت اسرائیل بر تمام شهرک‌ها عملا چیزی را تغییر نمی‌دهد، چرا که کرانه باختری سرزمینی اشغالی است. 

 

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر اسرائیل امروز -یکشنبه- با تکرار وعده انتخاباتی خود گفت که تصمیم دارد شهرک‌های اسرائیلی را به کرانه باختری الحاق کند اما وی به چارچوب زمانی زمانی برای این منظور اشاره‌ای نکرد.

عریقات سازمان ملل، اتحادیه اروپا، روسیه، چین و تمام کشورهای جهان را به تحرک فوری بین‌المللی و پذیرش مسئولیت خود برای اعمال شدیدترین مجازات‌ها بر اسرائیل و محاکمه آن فرا خواند و خواستار اتخاذ تدابیر فوری و اثرگذار برای ممانعت و محکومیت رژیم صهیونیستی و اجرای قوانین بین‌المللی به ویژه قطعنامه شماره ۲۳۳۴ شد.

وی گفت: «قانون و حق حاکمیت با توسل به زور ایجاد نمی‌شود و سازمان ملل تنها مسئولی است که باید این اقدام را غیرقانونی و شهرک‌سازی را جنایت جنگی اعلام کند». 

عریقات در ادامه افزود: «اظهارات علنی نتانیاهو برای  الحاق تمام شهرک‌ها به کرانه باختری نه تنها خطر و تهدیدی برای مردم فلسطین به شمار می‌رود بلکه کل نظام جهانی را تهدید می‌کند. این اظهارات هشدار صریحی به جامعه جهانی برای تجاوز از قانون بین‌المللی است که عملیات الحاق و حاکمیت بر سرزمین‌های دیگری را با استفاده از زور عملی غیر قانونی می‌داند».

وی در ادامه گفت: «نتانیاهو باید آماده عقب‌نشینی از اشغالگری خود باشد تا با امنیت و سلامت در کنار همسایگان فلسطینی خود زندگی کند، ما از جامعه جهانی می‌خواهیم که پیش از شعله‌ور شدن کل منطقه اقدام به پیشیگری از خطرهای موجود کند».

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند