کدخبر: ۳۰۱۳۵۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تحریم‌های آمریکا علیه ایران به دلار

اقتصادنیوز؛ سرگئی لاوروف، وزیر امورخارجه روسیه با انتقاد از سیاست‌ها و تحریم‌های آمریکا درقبال ایران پرداخت و گفت که تحریم‌های واشنگتن علیه تهران و سایر کشورها به اعتبار دلار در جهان لطمه زده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ سرگئی لاوروف وزیر امورخارجه روسیه امروز (دوشنبه) در سخنرانی خود در دیدار با دانشجویان و اساتید دانشگاه  دولتی روابط بین الملل و آکادمی علوم دیپلماتیک، به مناسبت آغاز سال تحصیلی تاکید کرد که مسکو و شرکایش در مذاکرات آستانه هر تلاشی که ممکن باشد را برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه به کار گرفته‌اند.

لاوروف تصریح کرد: علی‌رغم موانعی که به‌طور عمد ایجاد شده‌اند، ما و شرکای‌مان در چارچوب مذاکرات آستانه، یعنی ایران و ترکیه از هیچ تلاشی برای تشکیل کمیته قانون اساسی سوریه به گونه‌ای که مورد تائید تمام طرف‌ها باشد، فروگذار نمی‌کنیم.

وی ادامه داد: تنها یک یا دو اسم هنوز همکاری نکرده‌اند و اگر مانع‌تراشی‌های غرب نبود، کمیته قانون اساسی سوریه می‌توانست اواخر سال گذشته (میلادی) آغاز به کار کند.

وزیر امورخارجه روسیه در بخش دیگری از سخنانش به انتقاد از سیاست‌ها و تحریم‌های آمریکا درقبال ایران پرداخت و گفت که تحریم‌های واشنگتن علیه تهران و سایر کشورها به اعتبار دلار در جهان لطمه زده است.

وی افزود: ایران حق دارد طبق توافقات موجود به تجارت با دنیای بیرون ادامه دهد و بیش از هر چیز آنها حق دارند از مسیر فروش نفت خود درآمد کسب کنند.

لاوروف همچنین گفت: اما آمریکا با تحریم‌های خود مانع از خرید نفت از ایران می‌شود و به همین دلیل، کشورها و شرکت‌های بسیاری در شرایطی دشوار قرار گرفته‌اند. این اقدامات واشنگتن علیه ایران و کشورهای دیگر به اعتبار جهانی دلار آسیب زده است.

بنابر این گزارش، دولت آمریکا سال 2018 به‌طور یک جانبه از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد و سپس تحریم‌ها علیه این کشور را به‌ویژه در حوزه نفت بازگرداند که سبب شده است بزرگ‌ترین خریداران نفت ایران، ازجمله ژاپن و کره جنوبی برای ادامه این تعاملات خود با تهران با مشکل مواجه شوند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند