کدخبر: ۳۰۱۳۷۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بدنبال صلح دو کره شمالی و جنوبی با فوتبال

​اقتصاد نیوز:دو فدراسیون فوتبال کره‌جنوبی و کره‌شمالی از طریق AFC برای برگزاری مطلوب‌ مرحله انتخابی جام جهانی آغاز کرده‌اند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری فارس، با وساطت کنفدراسیون فوتبال آسیا، دو سازمان متولی این ورزش در کره‌جنوبی و شمالی هم اکنون در مورد مسابقاتی که در ماه اکتبر در پیونگ‌یانگ کلید می‌خورند، در حال رایزنی هستند.

در این ارتباط «لی سانگ‌مین»، سخنگوی وزارت کشور کره‌جنوبی، امروز اظهارداشت که فدراسیون فوتبال کشورش  با همتایان کره‌شمالی در مورد جزییات امور در حال تبادل نظر هستند.

براساس خبری که خبرگزاری یوناپ مخابره کرد، لی افزود کره‌جنوبی برنامه‌های مورد نظرش را به کره‌شمالی ارسال کرده و هم اکنون منتظر دریافت پاسخ است.

در ماه گذشته کره شمالی به AFC اعلام کرد بازی مورخ 15 اکتبر در ورزشگاه کیم ایل‌سونگ در پیونگ یانگ انجام می‌گیرد.این در حالیست که هر دو کشور کره در مرحله مقدماتی جام جهانی 2022 قطر در یک گروه قرار دارند.

هر چند دو کره،‌سال 1990 در ورزشگاه می‌دی پیونگ‌یانگ دیداری دوستانه انجام دادند، اتفاق جدید برای نخستین مرتبه در سطح فوتبال ملی دو کشور، در کره‌شمالی انجام می‌گیرد.

به باور تحلیل‌گران مصافی که میان تیم‌های ملی کره شمالی و جنوبی در ماه اکتبر انجام خواهد گرفت، گامی در جهت عادی‌سازی مناسبات دو همسایه شمالی و جنوبی تلقی می‌شود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند