کدخبر: ۳۰۱۴۹۰ لینک کوتاه

۱۲۵ کشته و زخمی در انفجار در منطقه دیپلماتیک کابل +جزئیات و تصاویر

اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت کشور افغانستان گفت: ۱۶ نفر در حمله طالبان به منطقه دیپلماتیک کابل کشته و ۱۱۹ تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، «نصرت رحیمی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان اعلام کرد در حمله انتحاری نیمه شب گذشته در منطقه دیپلماتیک کابل، 16 نفر کشته و 119 نفر دیگر نیز زخمی شدند.

به گفته وی، این حمله حوالی ساعت 10 شب گذشته و بر اثر انفجار یک تراکتور رخ داده است.

پس از وقوع این حمله انتحاری، بلافاصله نیروهای ویژه پلیس در منطقه حضور یافته و 5 تن از اعضای  طالبان را که در این منطقه مخفی و قصد حمله به کارکنان منطقه گرین ویلج (منطقه سبز کابل) را داشتند از پای در آوردند.

سخنگوی وزارت کشور افغانستان تاکید کرد در این حادثه 400 نفر توسط نیروهای امنیتی از منطقه نجات داده شدند.

گروه طالبان نیز این حمله را برعهده گرفته است.

بر اساس گزارش‌ها، شدت انفجار به حدی بود که صدای آن در بیشتر بخش‌های پایتخت شنیده شده و شیشه‌های ساختمان‌ها تا چند کیلومتری محل رویداد فرو ریخت.

همچنین شدت انفجار به حدی بود که ده‌ها منزل مسکونی نیر تخریب شد.

شاهدان نیز گفتند که صدای تیراندازی در این منطقه شنیده می‌شد و نیروهای ویژه‌ پلیس منطقه را برای عبور و مرور تا چندین ساعت بسته بودند.

این در حالی است که در بیست و چهارم دی ماه سال گذشته نیز به این منطقه با یک خودروی بمب‌گذاری شده حمله شده بود که در اثر آن، چهار تن کشته و بیش از نود تن دیگر زخمی شده بودند.

این در حالی است که طی هفته گذشته طالبان همزمان با احتمال توافق با آمریکا حملات خود را در سرتاسر افغانستان تشدید کرده و به چندین شهر این کشور از جمله قندوز و بغلان حمله کردند که با مقاومت نیروهای امنیتی مواجه شدند. 

«زلمی خلیلزاد» نماینده دولت آمریکا در امور افغانستان اعلام کرده است که طی ماه های آینده و به صورت مشروط واشنگتن 5 پایگاه نظامی خود را از افغانستان خارج خواهد کرد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند