کدخبر: ۳۰۱۵۶۴ لینک کوتاه

ظریف:

روابط ایران و روسیه به نفع منطقه و صلح و امنیت بین‌المللی است

اقتصادنیوز: وزیر امور خارجه ایران با اشاره به اینکه ایران توانسته در شش سال گذشته یک گفت‌وگوی منظم و دائمی با روسیه داشته باشد، گفت: روابط راهبردی ایران و روسیه به نفع منطقه و صلح و امنیت بین المللی است.

به گزارش اقتصادنیوز محمد جواد ظریف که به مسکو سفر کرده بود در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا اظهار داشت: روابط ایران و روسیه در شش سال گذشته (دوران ریاست جمهوری حسن روحانی) که مهدی سنایی سفیر ایران در روسیه بوده، رشد چشم گیری یافته که این روابط در تاریخ مناسبات ایران و روسیه پیش از انقلاب اسلامی و در دوره پس از پیروزی انقلاب نیز سابقه نداشته است.

وزیر امور خارجه خاطرنشان کرد که روابط دو کشور بر اساس منافع مشترک و بر اساس دیدگاه‌های مشترک بین‌المللی بنا شده و این وضعیت در روابط بین دو کشور بی‌سابقه است.

ظریف گفت: امروز همکاری‌هایی که بین ایران و روسیه است چه در سطح دوجانبه چه در سطح منطقه ای و بین المللی در گذشته سابقه نداشته و من معتقدم این همکاری ها به نفع منطقه و صلح و امنیت بین‌المللی و حتما به نفع ایران است.

گفتنی است، وزیر امور خارجه ایران شامگاه یکشنبه در ادامه رایزنی های بین المللی خود  در شرق و غرب جهان وارد مسکو شد.

ظریف دیروز با سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه دیدار کرد و سپس در کنفرانس خبری حاضر شد و پس از نهار کاری با لاوروف در جمع ایرانشناسان و سردبیران رسانه های روسی حاضر شد و سپس شامگاه یکشنبه مسکو را به مقصد تهران ترک کرد.

در این سفر علاوه بر مهدی سنایی سفیر تام الاختیار جمهوری اسلامی ایران در فدراسیون روسیه، رضا اردکانیان رئیس طرف ایرانی کمیسیون همکاری‌های اقتصادی دو کشور نیز رئیس دستگاه دیپلماسی ایران را همراهی می‌کرد و دیداری جداگانه با  الکاسندر نوواک رئیس طرف روسی کمیسیون و وزیر انرژی روسیه داشت.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند