روایت سرلشکر باقری از جلسه ۲ ساعته ارتش آمریکا با ترامپ؛ توجیهش کردند که نمی‌تواند به ایران حمله کند

کدخبر: 301643
اقتصادنیوز: رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: روزی که پهپاد زده شد، رئیس‌جمهور آمریکا تا آستانه تصمیم رفت، اما اجرا نکرد و این تصمیم، حاصل برآورد اطلاعاتی ارتش آمریکا و توجیهی بود که رئیس‌جمهور آمریکا شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سرلشکر محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در جلسه پرسش و پاسخ با نخبگان و اعضای هیات علمی سرباز در آموزشگاه رزم مقدماتی شهید مدرس نیروی زمینی سپاه اظهار داشت: حرکت جوامع در همیشه تاریخ و به ویژه در سالهای اخیر به سمت بهره برداری منابع انسانی است و تاثیرگذارترین عامل در قدرت کشورها منابع انسانی است. در این میان جوانان بعنوان موتور محرک جامعه ارزش استثنایی دارند. جامعه ای که به سمت پیری می رود، نتنها قادر به پیشرفت نیست، بلکه جایگاه قبلی خود را نیز نمی تواند حفظ کند.

وی خاطرنشان کرد: با نگاه به آن مقطع و درس گرفتن از آن خواهیم توانست مسیر درستی را انتخاب کنیم. انتظارات از جوانان زیاد است؛ گسترش علم، تولید فناوری و ارتقاء رتبه تولید علم کشور، تعریف هویت ملی، کسب آمادگی برای مدیریت در کشور، ایفای نقش در برابر تهدیدات و ... از جمله انتظارات از جوانان است.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با بیان اینکه جمهوری اسلامی نظامی است که ایستاده تا نظام استکباری جهان را به هم بریزد و در این حالت طبیعی است که دشمنی ها با آن زیاد باشد، تصریح کرد: فرصتهایی را که امروز کشور ما دارد در هیچ دوره ای از تاریخ وجود نداشته و جوانان باید از این فرصت استفاده کنند.

سرلشکر باقری گفت: در این چهل سال در برخی حوزه ها مانند بهداشت و درمان، توسعه زیرساخت های کشور رشد خیلی خوبی کردیم. بالاتر از همه اینها در حوزه استقلال هم رشد خوبی کردیم . ما در منطقه نا امن جهان به سر می بریم اما کشور ما جزو امن ترین کشورهای جهان است اما این امنیت مرهون تلاش هایی هستیم. کشوری که بیشترین تهدید نظامی را دارد اینکه به جمهوری اسلامی تهاجمی صورت نمی گیرد اتفاقی نیست و بازدارندگی ایجاد شده.

 

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به بازدارندگی و پیشرفت نیروهای مسلح پس از انقلاب و اقتدار دفاعی کشور در جلوگیری از وقوع جنگ، خاطرنشان کرد: روزی که پهپاد زده شد، رئیس جمهور آمریکا تا آستانه تصمیم رفت، اما اجرا نکرد و بزرگترین دروغ هم این بود که گفت برای جان ۱۰۰ نفر این کار را نکردیم، در حالی که این تصمیم حاصل برآورد اطلاعاتی ارتش آمریکا و توجیهی بود رئیس جمهور آمریکا شد و برای او روشن کردند که اگر به ایران حمله کنیم در موشکی ایران چه اتفاقی می افتد، در جزایر چه اتفاقی می افتد، در خلیج فارس و تنگه هرمز چه اتفاقی می افتد، در کشورهای منطقه که ایران بازوانی را دارد چه اتفاقی می افتد.

سرلشکر باقری گفت: در دو جلسه ۲-۳ ساعته او نشسته و توجیهش کردند که نمیتواند به ایران حمله کند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: در یمن، مردمان مستضعفی مورد تهاجم قرار گرفتند، اما در این سالها با خودکفایی پیشرفت کرده اند و تقریبا از هر هواپیمای مدرن جهان یکی را زده اند. حمایت و پشتیبانی معنوی انقلاب اسلامی با آنهاست اما درباره مسائلی که دشمنان درباره کمک ایران به یمن می گویند، کشوری که در محاصره است و دارو نمی توان به آنجا برود چگونه موشک ۹ متری می توان به آن فرستاد. اینها توهماتی است که برخی دارند. 

وی همچنین در پاسخ به سوال دیگری پیرامون موازی کاری در ماموریت های ارتش و سپاه تاکید کرد: فعالیت موازی در سپاه و ارتش نداریم. به عنوان مثال نیروی هوافضای سپاه کارش موضوع موشکی است، اما نیروی هوایی ارتش کارش پروازی است. برخی موارد نیاز به دو نیرو به علت شدت تهدید است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما