کدخبر: ۳۰۱۸۴۷ لینک کوتاه

ورود محموله سنگین نظامی آمریکا به عراق

منابعی در غرب عراق از ورود کاروان تسلیحات نظامی آمریکا از اردن به خاک عراق خبر دادند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، یکی از مقامات محلی در استان الانبار عراق (غرب) می‌گوید آمریکا اخیرا تجهیزات زیادی از اردن به پایگاه عراقی «عین الأسد» انتقال داده است.

این مقام عراقی که نخواست نامش فاش شود پنجشنبه (۱۴ شهریور) به شبکه تلویزیونی «سومریه» گفت که یک ستون نظامی آمریکا متشکل از 108 کامیون حامل تجهیزات نظامی مختلف از داخل خاک اردن حرکت کرده و بعد از عبور از گذرگاه مرزی «طربیل» با عراق وارد این کشور شده و به سمت پایگاه هوایی مذکور حرکت کرده است.

او گفت که شرکت امنیتی «مملکة الطاووس» ستون نظامی آمریکا را همراهی می‌کرد و به محض ورود این ستون به پایگاه عین الأسد، هواپیماهای ائتلاف آمریکا به شکل گسترده در آسمان منطقه به پرواز درآمده‌اند.

این مقام عراقی در مورد دلیل انتقال این تجهزات از اردن به عراق اظهار بی‌اطلاعی کرد و گفت که حتی فرماندهان و مقام‌های امنیتی مشرف بر بخش غربی استان الانبار در این باره هیچ اطلاعی ندارند.


غرب عراق و موقعیت پایگاه عین الأسد

پایگاه هوایی عین الاسد یکی از مهمترین پایگاه‌های است که نیروهای عراقی از آن به بهانه ائتلاف علیه داعش طی سال‌های گذشته استفاده کرده‌اند و دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای سال نو میلادی گذشته به صورت مخفیانه و بدون اجازه دولت عراق، برای بازدید از این پایگاه و نیروهای آمریکایی حاضر در این پایگاه، وارد آن شد.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند