کدخبر: ۳۰۱۹۳۳ لینک کوتاه

عجیب‌ترین هدایای ازدواج‌های سلطنتی

اقتصاد نیوز:پیدا کردن یک هدیه ازدواج مناسب از جمله مأموریت هاب سخت و سردرگم کننده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از تابناک ، نظرتان درباره انتخاب هدیه ازدواج برای یک زوج سلطنتی چیست؟ با وجود اینکه خانواده پادشاهی انگلستان از طرفدارانشان خواسته اند تا به جای دادن هدیه به آنها، پول هدایا را به انجمن‌های خیریه بپردازند، اما با این وجود هنوز هم هدیه دریافت می‌کنند.

عجیب‌ترین هدایای ازدواج‌های سلطنتیاختصاصی تابناک باتو؛ پیدا کردن یک هدیه ازدواج مناسب از جمله مأموریت هاب سخت و سردرگم کننده است. نظرتان درباره انتخاب هدیه ازدواج برای یک زوج سلطنتی چیست؟ با وجود اینکه خانواده پادشاهی انگلستان از طرفدارانشان خواسته اند تا به جای دادن هدیه به آنها، پول هدایا را به انجمن‌های خیریه بپردازند، اما با این وجود هنوز هم هدیه دریافت می‌کنند.

مجله hellomagazine گزارشی درباره عجیب‌ترین هدایای ازدواج ملکه‌ها و پادشاهان را تهیه کرده که می‌خوانید:

۱. گاو هندی

بدون شک شاهزاده هری و همسرش مگان مارکل دوشس ساسکس، وقتی شنیدند که «بیتا ایندیا» (مؤسسه غیر دولتی در دهلی هند) نگهداری و مراقبت یک گاو هندی ضعیف و مجروح بی پناه را از طرف آن‌ها بر عهده گرفته اند، غافلگیر شده و بسیار خوشحال شدند. اسم این گاو مِری (ترکیبی از دو اسم مگان و هری) است، و بقیه عمرش را در یک پناهگاه آرام در ایالت «مهاراشترا» زندگی می‌کند.

۲. دوچرخه بزرگ با دو صندلی

نخست وزیر انگلستان، «بوریس جانسون» زمان ازدواج شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون در سال ۲۰۱۱ شهردار لندن بود و در آن وقت به آن‌ها یک دوچرخه با دو صندلی هدیه داد. به نظر می‌رسد شهردار لندن فقط به این هدیه بسنده نکرد بلکه در مقابل جمعیت میدان «ترافالگار» در روز عروسی گفت: من به شدت مشتاقم تا این زوج را روی دوچرخه در کنار هم همراه با آغاز زندگی جدیدشان در جزیره آنجلسی ببینم.

۳. قایق بادبانی

شاهزاده موناکو رینیه سوم و همسرش پرنسی «گریس کلی» کشتی به نام «اریون» را به عنوان هدیه ازدواج از طرف یک سرمایه دار یونانی به نام «ارسطو اوناسیس» در سال ۱۹۵۴ میلادی دریافت کردند.

پرنسس گریس از این کشتی برای میزبانی از مهمانان مهم خود در سفرهایش به دریای مدیترانه استفاده می‌کرد و سرانجام کشتی را شرکت Quasar Expeditions در سال ۲۰۰۶ خرید.

۴. زمین بازی تنیس

از جمله عجیب‌ترین هدایای سلطنتی که دریافت شده می‌توان به ورزشگاه تنیس اشاره کرد که شهردار «سوندربورگ» دانمارک به، ولی عهد دانمارک شاهزاده فردریک و پرنسس ماری به مناسبت ازدواجشان اهدا کرد.

۵. قایق کایاک

شاهزاده سوئدی کارل فیلیپ و همسرش پرنسس صوفیا، یک قایق کایاک با دو صندلی دریافت کردند. کایاک یک نوع قایق کوچک با دو پارو است که از طرف دولت سوئد به نمایندگی از مردم این کشور به عنوان هدیه ازدواج در سال ۲۰۱۵ به آن دو اهدا شد. اما این همه چیز نیست، به طوریکه این زوج که به علاقه زیاد به آب و هوای آزاد شناخته می‌شوند یک منطقه محافظت شده ویژه را در استان ورملاند سوئد دریافت کردند.

۶. پازل بزرگ

وقتی پادشاه اسپانیا فیلیپ ششم با ملکه «لتزیا اورتز» در سال ۲۰۰۴ میلادی ازدواج کرد، آن دو یک هدیه عبارت از یک پازل بزرگ را از مردم شهر اویدو دریافت کردند که شکل آن تصویری از مردم بود.

۷. گیاخاک

شاهزاده چارلز علاقه زیادی به کشاورزی دارد، به همین دلیل انجمن محلی روستا در استان سامرست انگلستان یک تن گیاخاک (گیاخاک یا گیاه‌خاک بخش ترکیب آلی خاک است. گیاخاک باقیمانده گیاهان و اجساد جانوران پس از مرگ آن‌ها است و به عنوان مواد بارورکننده زمین مورد استفاده قرار می‌گیرند.) هدف از اهدای گیاخاک به چالرز استفاده از ا. ن. در محل زندگی خانوادگی اک در استان «گلوسترشر» پس از ازدواج با پرنسس دایانا بوده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند