کدخبر: ۳۰۲۰۱۶ لینک کوتاه

مرگ مشکوک یک دانشمند هسته‌ای مصری در مراکش

اقتصادنیوز: دادستانی کل مراکش دستور کالبدشکافی جسد یک دانشمند هسته‌ای مصری را داد که در شرایطی مبهم در یکی از هتل‌های مراکش از دنیا رفته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، الجزیره نوشت، رسانه‌های مراکشی اعلام کردند که ابوبکر عبدالمنعم رمضان، دانشمند هسته‌ای مصری به دلیل یک عارضه جسمی که برای وی در داخل اتاقش در هتل منطقه اکدال مراکش رخ داد، به بیمارستان منتقل شد و آنجا از دنیا رفت.

منابع آگاه اعلام کردند که این دانشمند هسته‌ای برای حضور در یک نشست عربی درباره انرژی در مراکش حضور داشت و به دلیل سکته قلبی درگذشت. دادستانی کل دستور داده که جسدش برای اطلاع یافتن از دلایل واقعی مرگ وی و اینکه آیا مرگ او طبیعی و یا عامدانه بوده، کالبدشکافی شود.

منابع پزشکی اعلام کردند که عبدالمنعم رمضان بعد از نوشیدن یک لیوان آب میوه احساس دردی در معده‌اش کرد و بعد از انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داد. نمونه خون او به یکی از آزمایشگاه‌ها برای شناسایی دلیل مرگش فرستاده شده است.

به گفته منابع، پلیس نیز به مکان موردنظر رفته و تحقیقات خود را درباره دلایل مرگ این دانشمند شروع کرده است.

رسانه‌های مراکشی می‌گویند که این دانشمند در نشست‌های رسمی با وزرای محیط زیست در سال ۲۰۱۴ شرکت کرده بود و در سال ۲۰۱۵ به همراه دانشمندان دیگر مسئول بررسی پیامدهای احتمالی نیروگاه‌های هسته‌ای از جمله در دیمونا در اراضی اشغالی شده بود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند