کدخبر: ۳۰۲۳۲۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

بحران برگزیت

کار جانسون سخت‌تر شد؛ موافقت ملکه با مصوبه مجلس لُردها برای ممانعت از برگزیت سخت

اقتصادنیوز؛ موافقت ملکه بریتانیا با مصوبه مجلس اعیان برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق، کار را برای «بوریس جانسون» نخست وزیر بریتانیا، سخت تر خواهد کرد. با این قدام ملکه عملاً طرح جانسون برای تعلیق پارلمان که به امضای خود وی هم رسید، بی‌اثر خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر؛ ملکه انگلیس مصوبه مجلس اعیان این کشور در خصوص جلوگیری از برگزیت بدون توافق را تائید کرد.

با اقدام ملکه انگلیس کار برای «بوریس جانسون» نخست وزیر بریتانیا، سخت تر خواهد شد. جانسون تاکید دارد که حتی بدون رسیدن به توافق با اتحادیه اروپا در موعد مقرر، انگلیس را از اتحادیه اروپا خارج کند. 

موافقت ملکه با مصوبه مجلس اعیان برای جلوگیری از برگزیت بدون توافق

این اقدام ملکه در حالی انجام شده که ظهر امروز سخنگوی «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس خواستار موافقت احزاب سیاسی با برگزاری انتخابات زودهنگام شده است. هرچند که چند روز قبل گروه های سیاسی بریتانیا با این خواسته مخالفت کرده بودند. 

همچنین گفتنی است که در پی تلاش نخست‌وزیر انگلیس برای برداشتن موانع اجرای برگزیت در تاریخ مقرر، پارلمان این کشور از امشب به مدت ۵ هفته به حالت تعلیق در می‌آید.

از سوی دیگر  برخی از نمایندگان پارلمان انگلیس با تشکیل یک تیم حقوقی اعلام کرده‌اند که در صورت سرپیچی نخست وزیر از انعقاد توافق با اتحادیه اروپا، آمادگی دارند تا مقدمات حقوقی برای شکایت از او و دادگاهی شدن بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور را فراهم کنند.

این نمایندگان که از هر دو حزب کارگر و محافظه‌کار هستند، در حال آماده سازی مقدمات لازم برای شکایت حقوقی از نخست وزیر در دادگاه در صورت عدم توافق با اتحادیه اروپا هستند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند