کدخبر: ۳۰۲۴۰۸ لینک کوتاه

حضور کشیش یونانی در مراسم شب عاشورا

اقتصادنیوز: شب گذشته همزمان با برپایی آیین شب عاشورا در پایتخت یونان، علاوه بر ایرانیان مقیم آتن، یکی از کشیش های این شهر نیز با حضور در این مراسم، به مقام والای امام حسین(ع) و خاندانش ادای احترام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، آیت الله احمد مبلغی عضو مجلس خبرگان رهبری نیز در این مراسم حضور داشت و در سخنانی ، به توصیف فسلفه عاشورا و قیام امام حسین (ع) پرداخت.

آیت الله مبلغی گفت: امام حسین (ع) و یارانش حتی در سخت ترین شرایط و در حال مبارزه در صحرای کربلا، برای انجام وظیفه الهی خود در امر به معروف، به هدایت آنان به راه راست پرداختند.

وی درادامه افزود: امام حسین(ع) و یاران با وفایش در تمام شرایط فقط احیاء دین اسلام و هدایت مردم را مد نظر داشتند و در این راه سخت ترین مصائب را تحمل کردند تا به انسان ها در تمام عصر ها درس آزادی و آزاد زیستن را بیاموزند و این امر باعث گردیده که عاشورای حسینی روز به روز و سال به سال گسترده تر می شود و در قلوب مردم بیشتر جای می گیرد و باعث ایجاد تشکلات مقاومت برای آزادی و آزاد زیستن در نقاط مختلف جهان گردیده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حضور کشیش ارتدوکس در آیین شب عاشورا در آتن گفت: ما به دیدگاه ها و مذاهب توحیدی احترام می گذارم و امروز شاهدیم که نه تنها مسلمانان و شیعیان، بلکه جمع زیادی از پیروان تمام ادیان توحید، به مکتب امام حسین (ع) احترام می گذارند.

علاوه بر ایرانیان مقیم آتن، جمعی از اتباع افغانستان نیز در مراسم یاد شده حضور یافتند.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند