کدخبر: ۳۰۲۸۸۹ لینک کوتاه

خط و نشان رئیس مجلس عوام بریتانیا برای بوریس جانسون

اقتصادنیوز: رئیس محافظه‌کار مجلس عوام بریتانیا با هشدار به نخست‌وزیر این کشور درباره نافرمانی از قانون از طریق رد درخواست به تعویق انداختن بریگزیت، متعهد شد تا مانع هرگونه تلاش برای دور زدن قانون شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری فرانسه نوشت، پارلمان بریتانیا اوایل ماه جاری میلادی با هدف جلوگیری از یک بریگزیت بدون توافق قانونی را تصویب کرد اما بوریس جانسون، نخست‌وزیر این کشور با پافشاری تاکید دارد که کشورش در تاریخ ۳۱ اکتبر (۹ آبان) با یا بدون یک توافق از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

جان برکو، رئیس مجلس عوام بریتانیا گفت: نافرمانی از قانون وحشتناک‌ترین مثال برای باقی جامعه است. اگر دولت بخواهد از قانون نافرمانی کند پارلمان این احتمال را از بین خواهد برد و با جدیت وارد عمل خواهد شد. نادیده گرفتن قانون و اجرای بریگزیت بدون توافق همچون سرقت از بانک است.

برکو افزود: اگر این مسئله نیازمند ابداع رویه‌های بیشتر باشد، نه محدودیت‌ها در قانون اساسی و نه زمان نمی‌توانند مانع ما برای جلوگیری از وقوع این مسئله شوند.

اظهارات جان برکو پس از آن مطرح شد که جانسون اعلام کرد در جریان مطرح کردن درخواست تعلیق پارلمان از ملکه، به ایشان "دروغ" نگفته است. در همین حال میشل بارنیه، مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا در مسئله بریگزیت گفت: دلیلی برای خوش‌بین بودن نسبت به رسیدن به یک توافق خروج با بریتانیا پیش از نشست ۱۷ و ۱۸ اکتبر (۲۵ و ۲۶ مهرماه) اتحادیه اروپا وجود ندارد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند