کدخبر: ۳۰۲۹۵۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

تنها تیم لالیگا که هنوز حاضر به تبلیغ شرط‌بندی نشده است

اقتصاد نیوز:با وجود درآمد قابل توجه حاصل از تبلیغ برای بنگاه‌های شرط‌بندی، هنوز یکی از تیم‌های لالیگایی حاضر به کسب درآمد از این راه نشده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از خبرگزاری تسنیم ، 13 سال پیش بود که درج شدن آدرس یک بنگاه شرط‌بندی روی پیراهن تیم فوتبال سویا جنجال بزرگی به راه انداخت. سفیدپوشان آندلس اولین تیمی بودند که در لالیگا اقدام به تبلیغ برای مؤسسات شرط‌بندی می‌کردند و در آن زمان این تصمیم‌شان بعضاً با انتقاداتی هم همراه شد. یکی از مخالفان سرسخت تبلیغ شرط‌بندی روی پیراهن سویا، مهاجم دو رگه مالی - فرانسوی این تیم فردریک کانوته بود که با یک برچسب روی نام بنگاه شرط‌بندی درج شده روی پیراهنش را می‌پوشاند.

این بازیکن مسلمان، تبلیغ شرط بندی روی پیراهنش را در تضاد با اعتقادات دینی و مذهبی‌اش می‌دانست و به همین دلیل دست به حرکتی زد که بازتاب گسترده‌ای در دنیای فوتبال داشت. با این حال تبلیغ بنگاه‌های شرط‌بندی به تدریج در میان تیم‌های لالیگایی رواج پیدا کرد، هرچند هنوز یک باشگاه لالیگایی حاضر نشده از این راه کسب درآمد کند: رئال سوسیه‌داد.

برخلاف سویا که اولین تیم رواج دهنده تبلیغ شرط‌بندی بود، دیگر تیم منطقه آندلس هنوز در برابر درآمدهای وسوسه کننده حاصل از این راه مقاومت کرده و این در شرایطی بوده که آبی‌و‌سفیدپوشان آنوئتا از چند سال پیش از یکی از بنگاه‌های معروف شرط‌بندی پیشنهاد 2 میلیون یورو در سال داشته است.

در حالی که باشگاه‌های رئال مادرید،‌بارسلونا، اتلتیکومادرید و والنسیا به عنوان قدرت‌های برتر فوتبال اسپانیا با بنگاه‌های مختلف شرط‌بندی همکاری دارند، سوسیه‌داد تنها تیم در میان 20 تیم حاضر در این فصل لالیگا است که برای این بنگاه‌ها تبلیغ نکرده است.

سال گذشته یک نظرسنجی از هواداران سوسیه‌داد در مورد همکاری تجاری تیم محبوب‌شان با بنگاه‌های شرطن‌بندی صورت گرفت که در آن 5 هزار و 715 نفر از 6 هزار 638 شرکت کننده، مخالف آغاز چنین همکاری بودند و به این ترتیب سران باشگاه نیز به خواسته آنها احترام گذاشتند تا سوسیه‌داد همچنان تنها باشگاه لالیگایی بدون اسپانسرهای وابسته به مؤسسات شرط‌بندی باشد.

این مطلب برایم مفید است
4 نفر این پست را پسندیده اند