کدخبر: ۳۰۳۰۵۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واکنش سناتور آمریکایی به ادعای پمپئو درباره نقش ایران در حمله به عربستان

واکنش سناتور آمریکایی به ادعای پمپئو درباره نقش ایران در حمله به عربستان

اقتصادنیوز: یکی از سناتورهای دموکرات آمریکا به ادعای وزیر خارجه این کشور در خصوص حملات روز گذشته به بزرگترین پالایشگاه جهان واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سناتور «کریس مورفی» با انتشار پیامی در توئیتر به ادعای «مایک پمپئو» درباره ایران واکنش نشان داد. 

کریس مورفی در واکنش به گفته‌های مایک پمپئو در مورد نقش ایران در حملات پهپادی اخیر به تاسیسات نفتی عربستان، از «برابر انگاشتن ایران و حوثی‌ها» انتقاد کرده‌است.

وزیر خارجه آمریکا در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته بود: «تهران در پشت حدود ۱۰۰ حمله به عربستان سعودی قرار دارد، این در حالی است که روحانی و ظریف وانمود می‌کنند در حال توسل به دیپلماسی هستند. در میانه تمام درخواست‌ها برای کاهش تنش، ایران اکنون حمله بی‌سابقه‌ای به منبع تامین انرژی جهان انجام داده است. هیچ مدرکی و نشانه‌ای در دست نیست که این حملات از یمن صورت گرفته است».

اما سناتور مورفی در حساب کاربری خود در توئیتر نوشته است: «این ساده‌انگاری فاقد حس مسئولیت است و داخل شدن در جنگی بی‌مفهموم که به ما تحمیل نشده بلکه ناشی از انتخاب خود ماست».

مورفی افزوده است: «سعودی‌ها و حوثی‌ها در جنگ هستند. سعودی‌ها به حوثی‌ها حمله می‌کنند و حوثی‌ها هم با حمله پاسخ می‌دهند. ایران از حوثی‌ها حمایت می‌کند و یک بازیگر بد است، ولی به این سادگی هم نیست که بگوئیم حوثی‌ها=ایران».

پیشتر سناتور جمهوریخواه لیندسی گراهام، در واکنش به رخدادهای اخیر خواستار حمله نظامی آمریکا به تاسیسات نفتی ایران به تلافی حملات حوثی‌ها شده بود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند