کدخبر: ۳۰۳۴۸۶ لینک کوتاه

چراغ هاکی چمنی در ایران روشن می‌شود؟

​اقتصاد نیوز:رئیس فدراسیون هاکی از برنامه‌های فدراسیون برای هاکی چمنی و اعزام تیم‌های ملی در رده های سنی مختلف به مسابقات برون مرزی خبر داد.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از ایسنا، هاکی چمنی ایران سال‌هاست که جایگاهی در جهان و آسیا ندارد و به نوعی تعطیل شده است. شاید در حافظه اهالی این رشته خاطره‌های کمی از حضور تیمی تحت عنوان تیم ملی هاکی چمنی ایران در مسابقات برون مرزی وجود داشته باشد. این درحالی است که هاکی چمنی در سطح دنیا از اعتبار بالایی برخوردار است. با این حال بهرام قدیمی، رئیس فداسیون هاکی به دنبال راه اندازی مجدد این رشته است.

هاکی روی چمن

قدیمی در گفت‌وگو با ایسنا به برنامه‌های چمنی در ماه‌های آینده اشاره کرد و گفت: در بخش چمنی اکنون به دنبال برگزاری مسابقات امیدهای کشور هستیم که شهرهای آذربایجان غربی و شرقی، همدان، کرمانشاه و کرج درخواست میزبانی دادند. در پایان این مسابقات تیم منتخبی تشکیل می‌شود و اردوهای آماده سازی خود را برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا آماده می‌کند. این مسابقات آذر ماه سال جاری در هنگ کنگ برگزار می‌شود.

او در ادامه افزود: همین مسابقات را در رده سنی زیر ۱۶ سال برگزار کردیم و آبان ماه هم مسابقات زیر ۱۸ سال‌ها را داریم که در نهایت تیم منتخب آنها نیز به مسابقات آسیایی اعزام می‌شوند.

 اختصاص ۱۰ هزار متر چمن در آزادی به هاکی

او در مورد افتتاح زمین هاکی چمنی گفت: ۲۲ بهمن زمین هاکی چمنی‌مان را در باشگاه انقلاب افتتاح می‌کنیم. علاوه بر این دکتر کریمی، مدیر کل تجهیز و نگهداری اماکن ورزشی کشور  نامه‌ای را  به مجموعه ورزشی آزادی زده تا در  آنجا ۱۰ هزار متر زمین برای کمپ هاکی داشته باشیم.  نظر مجموعه آزادی هم مثبت است. سال ۱۳۷۴ بازی‌های آسیایی را در آزادی برگزار کردیم و چند زمین خوب هم داشتیم اما از بین رفتند و باید دوباره آنها را بگیریم.

رئیس فدراسیون هاکی به دیگر برنامه‌های فدراسیون برای هاکی چمنی اشاره کرد و گفت: در رشته چمنی باید  برای بازی‌های آسیایی سهمیه بگیریم. الان در  دسته دوم آسیا هستیم و باید به دسته یک صعود کنیم. مسابقات دسته دو سال ۹۹ آغاز می شود در نتیجه به دنبال برگزاری لیگ در دی ماه سال جاری و اردوی تیم ملی و اعزام به مسابقات هستیم. 

او در پاسخ به این سوال که آیا در استان‌ها چمن مناسب برای برگزاری لیگ داریم یا خیر؟ بیان کرد: در برخی از شهرها چون نقده  و سمنان زمین‌های خوبی داریم. علاوه بر این زمین‌های همدان، کرمانشاه و تبریز بازسازی شدند و استان‌هایمان فعال هستند.

قدیمی در مورد تلاش برای میزبانی مسابقات جهانی  سالنی گفت: کنفدراسیون جهانی در نامه‌ای به ما اعلام کرد که می‌توانید میزبان جام جهانی ۲۰۲۱ شوید در نتیجه به دنبال گرفتن این میزبانی هستیم حتی شهرهای ارومیه و قم کاندیدای میزبانی شدند. البته مبلغ ۲۵۰ هزار دلار را برای این میزبانی در نظر گرفتند که سنگین است و باید رایزنی کنیم.

۴ سال بدهی مالیاتی داریم

قدیمی در مورد وضعیت بدهی مالیاتی فدراسیون هاکی گفت: فکر کنم چهار سال بدهی مالیاتی داریم اما حساب‌هایمان بسته نشده و سازمان مالیات هنوز سراغ‌مان نیامده است. البته بدهی مالیاتی حقوقی نداریم بلکه بدهی‌مان عملکردی است، یعنی برای برگزاری مسابقات باید مالیات پرداخت کنیم که این خنده‌دار است. به همین دلیل موضوع را از طریق وزارت ورزش و جوانان پیگیری کردیم. خانم فرامرزیان و آقای داورزنی چند بار با معاون مالیاتی کشور جلسه داشتند و می خواهند مشکل فدراسیون‌ها در این بخش را حل کنند.

او در مورد وضعیت پرداخت پاداش قهرمانی تیم ملی هاکی سالنی در آسیا بیان کرد: پاداش آنها را پرداخت کردیم اما وزارت ورزش هنوز پاداشی نداده است. فدراسیون یک پاداش ۱۲۰ میلیون تومانی به کل تیم و نفری ۲ هزار دلار در مسابقات به آنها پاداش داد.  وزارت ورزش و جوانان هم باید به هر کدام ۱۵ میلیون تومان بدهد. البته احتمالا ۶ ماه تا یک سال طول می‌کشد.

قدیمی در پایان بیان کرد: باید هاکی چمنی را دریابیم. اینگونه که پیش می‌رویم آینده روشن‌تری برای هاکی می‌بینم و در آسیا رقیبی جدی برای سایر تیم‌ها خواهیم بود.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند