کدخبر: ۳۰۳۶۷۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
خارج کردن شاخ شیطانی از سر مرد هندی !  + عکس

خارج کردن شاخ شیطانی از سر مرد هندی ! + عکس

اقتصاد نیوز:یک مرد هندی که با شاخی عجیب در سرش به بیمارستان مراجعه کرده بود به سرعت جنجالی شد. این مرد در رسانه های هندی به مردی با "شاخ شیطان مشهور شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از انتخاب، جراحان برای برداشتن "شاخ شیطان" چهار اینچی از بالای سر این مرد مجبور شدند وی را عمل کنند و با کمک جراحی شاخ را خارج کنند.

این مرد که شیام لال یداو نام دارد و 74 ساله  است می گوید که این شاخ از حدود 5 سال پیش تا کنون از سرش بیرون آمده بود اما ابعادش بسیار کوچکتر بود. سپس و بعد از این که موهایش ریخت، این شاخ نیز روز به روز بیشتر رشد کرد. او می گوید اوایل سعی می کرده این شاخ را با کمک کلاه بپوشاند اما سرانجام خسته شده و تصمیم گرفته از پزشکان کمک بخواهد.  

مرد شاخ دار

اگر متعجب شده اید که اصلا این شاخ چگونه تشکیل شده است، جالب است بدانید که این شاخ از کراتین ساخته شده است که در ناخن های پا و موهای انسان یافت می شود. جراحان مغز و اعصاب بیمارستان Bhagyoday Tirth در شهر ساگار هند این توده را خارج کرده اند و می گویند حال مریض رو به بهبود است.

دکتر ویشال گجبیگی در این خصوص گفت: "حدود پنج سال پیش سر بیمار سر صدمه دیده بود و پس از آن توده ای شروع به رشد کرد. ‘در ابتدا ، او آن را نادیده گرفت زیرا هیچ گونه ناراحتی ایجاد نمی کرد. همچنین ، او حتی با کمک آرایشگر محلی این شاخ را می برید اما وقتی توده سخت شد و بیشتر رشد کرد ، او به بیمارستان آمد. از نظر پزشکی ، این نوع از رشد نادر است. اما از کراتین تشکیل شده است ، همان ماده ای که در ناخن ها یافت می شود ، معمولاً شاخ را می توان با تیغ استریل جدا کرد. به نظر می رسید که رشد شاخ خوش خیم است. شاخ های چربی عمدتا ضایعات خوش خیم هستند ، اما احتمال پتانسیل بدخیم همیشه باید حفظ شود. "

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند