حرکت جدید ضد سعودی

اقدام توییتر علیه مشاور سابق ولیعهد

کدخبر: 303929
اقتصادنیوز:‌ حساب توئیتری مشاور سابق دفتر سلطنتی عربستان امروز (جمعه) توسط این رسانه اجتماعی مسدود شد. او سابقاً مظنون به دست داشتن در قتل جمال خاشقجی بود و بر سر همین موضوع برکنار شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، توئیتر در اقدامی مستقل، چندین حساب‌ کاربری مرتبط با «تشکیلات رسانه دولتی» عربستان سعودی و برخی حساب‌های مربوط به امارات و مصر را که پیام‌های حامیان سعودی‌ها را نشر می‌دادند، مسدود کرد.

سعود القحطانی، مشاور نزدیک محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان بود که امور رسانه‌ای دفتر پادشاهی را در دست داشت.

در همین راستا، این مشاور سابق به انتشار مواضع رسمی عربستان سعودی در امور مختلف از جمله مناقشه‌ دیپلماتیک با قطر، امنیت و حقوق بشر می‌پرداخته است.

او از بیست‌ودوم اکتبر که از کار برکنار شد، هیچ پیامی در حسابش منتشر نکرده بود اما طبق اعلام منابع به رویترز، همچنان به فعالیت و تأثیرگذاری خود در پشت پرده ادامه داده است.

به گفته دادستان عمومی عربستان، قحطانی در تلاش‌ها برای بازگردانی جمال قاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی دست داشت. مقامات سعودی تاکنون حرفی از بازداشت یا عدم بازداشت او نزده‌اند و منابع می‌گویند که نام او در میان افرادی که منتظر محاکمه هستند، دیده نشده است.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما