کدخبر: ۳۰۴۳۸۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واکنش ترامپ به مکالمه جنجالی‌اش با رئیس جمهور اوکراین

واکنش ترامپ به مکالمه جنجالی‌اش با رئیس جمهور اوکراین

اقتصادنیوز: دونالد ترامپ اظهار کرد، انتشار متن مکالمه خود را با رییس جمهور اوکراین در نظر می‌گیرد.

به گزارش ایسنا، به دنبال جنجال‌هایی که بر سر مکالمه تلفنی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا با ولودیمیر زلنسکی، رییس جمهور اوکراین بر سر انجام تحقیقاتی درباره پسر جو بایدن، نامزد حزب دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا بالا گرفت، دونالد ترامپ در هیوستون گفت: چگونگی انتشار متن این گفتگو را تعیین خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری هیل، ترامپ این اظهارات را چند ساعت پس از آن مطرح کرد که فاش کرد در این تماس تلفنی درباره جو بایدن صحبت کرده است.

او ضمن "عالی" توصیف کردن این مکالمه، افزود: مساله این است که وقتی با رهبران خارجی صحبت می‌کنید، نمی‌خواهید آن‌ها احساس کنند که نباید بی‌پرده حرف بزنند. می‌خواهید بتوانند بدون آنکه نگران انتشار هر کلمه از صحبت‌هایشان در سراسر جهان باشند، اظهارات خود را بیان کنند.

ترامپ تاکید کرد که درباره انتشار جزییات این مکالمه "صحبت" خواهد کرد اما گفت:" آدم از این کار کمی خجالت می‌کشد".

رییس جمهور آمریکا افزود، می‌داند که بسیاری از افراد از جمله "مقامات اطلاعاتی" به مکالمات او گوش می‌کنند اما به آنان اجازه این کار را داده است.

ترامپ در ادامه صحبت‌هایش به خبرنگاران گفت: قصد ندارم به بایدن آسیب بزنم زیرا دشواری‌های خود را دارد اما چیزی گفته غلط است.

او همچنین در پیامی توییتری نوشت: رسانه‌های اخبار جعلی می‌گویند طی گفتگو با رییس جمهور اوکراین او را دست کم هشت بار تحت فشار گذاشته‌ام. این مساله را احتمالا یک افشاگر بیان کرده که به گفته آن‌ها حتی اطلاعات دست‌اولی هم از آنچه بیان شده، ندارد.

ترامپ در ادامه نوشت: خبر فوری؛ دولت اوکراین اظهار کرد به هیچ وجه طی آن مکالمه "زیبای" تلفنی تحت فشار قرار داده نشده است. "جو بایدن خوابالو" از سوی دیگر با تهدید به عدم سرمایه‌گذاری در اوکراین، یک دادستان را مجبور کرده از تحقیقات درباره شرکت پسرش کنار بکشد.

دونالد ترامپ قرار است روز چهارشنبه در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با زلنسکی دیدار کند و پیش‌بینی ‌می‌شود که این دیدار توجه گسترده‌ای را به خود جلب کند.

در همین حال، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در گفتگویی با شبکه "ای بی‌سی" اظهار کرد: این مکالمات گفتگوهایی خصوصی میان رهبران جهانی هستند و انتشار آن‌ها مگر در شرایط بسیار حساس اقدام مناسبی نخواهد بود.

پامپئو افزود از تحقیقات درباره مشارکت بایدن در "اقدامات مفسدانه" حمایت می‌کند.

او در این باره گفت: من فکر نمی‌کنم بایدن رفتار نامناسبی داشته یا از پسرش حمایت کرده و به طرز مفسدانه‌ای در رهبری اوکراین مداخله کرده باشد؛ من فکر می‌کنم باید به حقیقت دست یابیم.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند