کدخبر: ۳۰۴۵۰۶ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
موسوی: ابتکارات دیپلماتیک و سیاسی ظریف برای بن‌بست‌شکنی است

موسوی: ابتکارات دیپلماتیک و سیاسی ظریف برای بن‌بست‌شکنی است

اقتصادنیوز : سخنگوی وزارت امور خارجه ایران اظهار کرد: همانطور که مقامات کشور متفق‌القول هستند، ایده دیدار و مذاکره با آمریکا بعد از خروج این کشور از برجام تقریبا خیلی سخت و از محالات شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از  ایسنا، سیدعباس موسوی در مورد برخی ایده‌های دیپلماتیکی که در روزهای اخیر از سوی مقامات کشورمان از جمله وزیر خارجه مطرح شده است، اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران در هر شرایطی دارای ایده‌های دیپلماسی و سیاسی است و نکاتی که دکتر ظریف اخیرا در مصاحبه‌هایشان مطرح کرده‌اند و قبلا نیز به نوعی مطرح کرده بودند برای بن‌بست‌شکنی است. برای اینکه نشان دهیم ایران دارای ایده و ابتکار است و همواره راه دیپلماسی باز است.

وی با بیان اینکه مخاطب این سخنان افکار عمومی خارجی و مخاطبان خارجی بخصوص در ایالات متحده آمریکا است، ادامه داد: باید صبر کنیم و ببینیم که با این ایده‌های ایران در برابر ایده‌های غیرعملی آنها چه برخوردی می‌شود چراکه ما معتقدیم ایده‌هایمان در چارچوب برجام و توافقات است و خواهد بود و این ایده‌ها عملی است و اگر آنها صداقت داشته باشند باید از این ایده‌ها استقبال کنند ولی متاسفانه نه این پذیرش، نه این آمادگی و نه این صداقت در طرف مقابل به ویژه آمریکایی‌ها وجود ندارد چراکه اگر بود می‌توانستند این ابتکار را مورد بررسی قرار دهند و از این بن‌بستی که خودشان به دست خودشان ایجاد کرده‌اند، خارج شوند.

این دیپلمات کشورمان افزود: همانطور که مقامات جمهوری اسلامی ایران متفق‌القول هستند، ایده دیدار و مذاکره با آمریکا بعد از خروج این کشور از برجام تقریبا خیلی سخت و از محالات شده است مگر اینکه به قول مقام معظم رهبری آمریکایی‌ها توبه کنند و دست از فشار اقتصادی، تحریم و جنگ اقتصادی علیه ایران بردارند و به تعهدات خود عمل کنند. در هر صورت در چارچوب سازوکارهایی که در خود برجام وجود دارد، در سطوح مختلف کارشناسی، وزرا و اگر دیداری بین سران عضو برجام باشد آنها هم بیایند و حضور داشته باشند. تا این شروط ذکر شده تامین نشود قطعا این اتفاق نخواهد افتاد. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند