کدخبر: ۳۰۴۵۱۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
واکنش ترامپ به درخواست‌های مکرر برای استیضاح خود

واکنش ترامپ به درخواست‌های مکرر برای استیضاح خود

اقتصادنیوز:رئیس جمهوری آمریکا به درخواست‌های مکرر برای استیضاح خود واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر ، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز دوشنبه در واکنش به درخواست‌های مکرر برای استیضاح وی گفت: طرح استیضاح و برکناری خود را جدی نمی گیرم و نگران احتمال برکناری‌ام نیستم.

رئیس جمهوری آمریکا در ای خصوص گفت: گفتگوی بدون عیب و نقصی با رئیس‌جمهوری اوکراین داشتیم. موضوع استیضاح باز هم ماجرای یک دموکرات است.

وی در ادامه اضافه کرد: آنها در ماجرای روسیه نتوانستند کاری کنند، در بحث رکود نتوانستند کاری کنند در همه چیزهای دیگر شکست خوردند، حالا این مسئله را پیش کشیده‌اند.

این درحالیست که رئیس جمهوری آمریکا پیشتر تایید کرد که حدود ۲ ماه پیش، در جریان مکالمه تلفنی با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین درباره جو بایدن و پسرش که عضو هیات مدیره یک شرکت گاز اوکراینی است، صحبت کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا در این خصوص به خبرنگاران گفت که تماس تلفنی وی در روز ۲۵ جولای با زلنسکی «برای تبریک» بوده است؛ اما او به مساله فساد نیز اشاره کرده است.

ترامپ در این باره تاکید کرد که «به هیچ عنوان» کار اشتباهی انجام نداده است.

موضوع مکالمه تلفنی رؤسای جمهوری دو کشور در رسانه‌های آمریکایی به موضوعی جنجالی تبدیل شده است.

در همین رابطه، «آدام شیف» رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا دیروز یکشنبه در سخنانی اعلام کرده بود: اگر گزارش ها درباره فشار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به همتای اوکراینی خود برای تحقیق و تفحص از جو بایدن درست باشد، تنها راه حل ممکن می تواند استیضاح وی باشد.

گفتنی است،رسانه های اعلام کرده بودند که رئیس جمهوری آمریکا در تماسی تلفنی با ولادیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین او را تحت فشار قرار داده است تا درباره هانتر پسر جو بایدن که مدیر یک شرکت گاز در اوکراین است، تحقیق کند.

بر اساس این اطلاعات ترامپ در این تماس تلفنی که در ۲۵ جولای صورت گرفته ۸ بار به زلنسکی گفته است که با رودی جولیانی وکیل وی برای انجام این تحقیق همکاری کند.

ترامپ اصرار داشته است که بداند آیا بایدن بعنوان معاون رئیس جمهوری در دوران باراک اوباما از مقامش برای فشار به اوکراین سوء استفاده کرده است یا خیر.

در پی افشای این اطلاعات درباره مکالمه رهبران آمریکا و اوکراین، جو بایدن نامزد انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها روز جمعه در بیانیه‌ای از کاخ سفید خواست که متن کامل مکالمه میان دونالد ترامپ و زلنسکی را منتشر کند.

از سوی دیگر دموکرات‌های کنگره آمریکا تحقیقاتی را آغاز کرده‌اند تا مشخص شود آیا ترامپ و رودی جولیانی وکیل شخصی ترامپ تلاش کرده‌اند با فشار بر دولت اوکراین اطلاعاتی کسب کنند که به انتخاب مجدد ترامپ در سال ۲۰۲۰ کمک کند.

جولیانی وکیل شخصی ترامپ روز پنجشنبه به «سی‌ان‌ان» گفت که او از دولت اوکراین خواسته است که درباره هانتر بایدن پسر جو بایدن تحقیق کند.

جولیانی گفته است که جو بایدن در دوران مسئولیتش در دولت باراک اوباما تلاش کرده است که دادستان اوکراین را در ارتباط با تحقیق درباره معاملات پسرش تحت فشار قرار دهد. جو بایدن و پسرش این اتهام را رد کرده‌اند.

روزنامه واشنگتن پست روز چهارشنبه فاش کرده بود که یک مامور اطلاعاتی به دنبال «وعده» نگران‌کننده دونالد ترامپ به یک رهبر خارجی تصمیم گرفته است از رئیس جمهوری به بازرس کل سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا شکایت کند.

گفته می شود که دونالد ترامپ از زلنسکی خواسته است درباره پسر جو بایدن تحقیق کند تا در قبال آن آمریکا از اوکراین حمایت نظامی کند.

ادعایی که دونالد ترامپ آنرا رد کرده و اتهامی تمسخرآور توصیف کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا با اشاره به اینکه او با رهبران کشورها بطور متعارف گفتگو می کند گفته است که این شکایت یک بازی سیاسی است با این حال او افزوده است که درباره فعالیت‌های مالی جو بایدن باید تحقیقاتی صورت گیرد. 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند