کدخبر: ۳۰۴۶۵۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

موردی که لیونل مسی را تهدید می کند

اقتصاد نیوز:انتخاب خبرنگاران در بهترین های فیفا، فن دایک بود اما سه گروه دیگر مسی را برنده کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از طرفداری، لیونل مسی برنده جایزه بهترین بازیکن سال 2019 دنیا شد اما احتمالا توپ طلا را به ویرجیل فن دایک واگذار می‌کند.

دوشنبه شب طی مراسمی مجلل در تالاری در شهر میلان، مراسم معرفی بهترین‌های فیفا در سال 2019 برگزار شد. لیونل مسی برای اولین بار جایزه THE BEST را بالاتر از فن دایک و رونالدو از آن خود کرد؛ یورگن کلوپ بهترین مربی سال شد و آلیسون بکر هم مطابق انتظار بهترین دروازه بان دنیا نام گرفت.

به گزارش مارکا، فیفا پس از مراسم، جزییات رای گیری را مشخص کرد. برخلاف تیم منتخب سال - که اعتراضات زیادی هم به آن وارد شد - که فقط بازیکنان سرتاسر دنیا حق رای دارند، بهترین بازیکن را چهار گروه انتخاب می‌کنند و رای هر گروه، 25 درصد در تعیین برنده نقش دارد. هواداران، خبرنگاران، مربیان و کاپیتان‌های تیم های ملی. طبق لیست اعلامی فیفا، لیونل مسی در سه گروه، بیشترین امتیاز را از آن خود کرد اما انتخاب گروه خبرنگاران، ویرجیل فن دایک بوده است. تصویر زیر:

مسی در نهایت با 8 درصد رای بیشتر نسبت به ستاره هلندی لیورپول جایزه بهترین بازیکن سال را برد اما احتمالا باید قید توپ طلا را بزند. چرا که برای تعیین برنده توپ طلا، صرفا خبرنگاران منتخب از سرتاسر دنیا حق رای دارند و اگر نظر آنها تغییری نکند، این جایزه به فن دایک خواهد رسید. البته باید دید خبرنگاران منتخب فیفا و فرانس فوتبال یکی هستند یا خیر.

این مطلب برایم مفید است
73 نفر این پست را پسندیده اند