فرمانده سپاه: برخی در مقابل یک موشک از هم فرو می‌پاشند

کدخبر: 304697
فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ایران در دفاع مقدس از منابع پایان ناپذیری بهره برد، افزود: چرا امپراطوری‌ها فرو می‌پاشند؟ آنها قدرتمندند اما روح مقاومت ندارند نمی‌توانند بایستند خوب موشک می‌زنند اما در مقابل یک موشک از هم فرو می‌پاشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، سردار سلامی فرمانده سپاه پاسداران در سی و دومین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت که عصر امروز سه‌شنبه دوم مهرماه در مسجد ولی عصر عجل الله برگزار شد، ضمن تبریک ایام دفاع مقدس به پیشکسوتان این عرصه و فرا رسیدن آغاز مقاومت بی‌انتهای مردم ایران در مقابل شیاطین بزرگ و کوچک گفت: خداوند بزرگ را شکرگزارم که در این لحظات مقدس و در این مکان مقدس در کنار پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت قرار دارم.

وی افزود: بدون تردید دفاع مقدس قطعه جاودانی از تاریخ اسلام و ایران است که هرگز در ظرف زمان خود متوقف نمی‌شود.

فرمانده سپاه با بیان اینکه برخی از برهه‌‌های تاریخ برای جوامع حیاتی هستند و لحظات حیات و ممات آنها گره می‌خورد، گفت: این لحظات سازنده اساس یک جامعه هستند. حدیث زنده و فشرده هویت حقیقی یک ملت و هویت بخش آن هستند که هرگز در حافظه تاریخی ملت فراموش نمی‌شوند و همیشه حقیقی و زنده است.

وی تصریح کرد: نمی‌توان بدون دفاع مقدس انقلاب اسلامی را توصیف کرد زیرا دفاع مقدس بخش جدایی‌ناپذیر از یک نبرد بزرگ و سرنوشت ساز در برابر جهان به هم پیوسته و آرایه متصل قدرت است مطالعه این تاریخ برای همه نسل‌ها مهم است ‌ هیچ جامعه‌ای بدون زندگی در سختی‌ها زنده نمی‌شود و به خودی خود بزرگ و با اعتبار نمیشه نمی‌شود.

سردار سلامی با بیان اینکه ما نه فقط نیازمند عزت اعتبار و قدرت که نیازمند منبع تولید قدرت اعتبار و کرامت هستیم، گفت: می‌توان دفاع مقدس را منبع پایان‌ناپذیر عزت ملت ایران دانست. برای یک ملت قدرت به تنهایی کافی نیست قدرت تنها یک تصویر از جامعه است. آنچه مهم است روح و منبع قدرت است.

وی افزود: در دفاع مقدس نمی‌شد با قدرت صرف جنگید چرا که بعضی کشورها دارای قدرتی وسیع هستند اما به راحتی از هم می‌پاشند. تفاوت در داشتن قدرت صرف و داشتن مقاومت و جریان زنده قدرت است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ایران در دفاع مقدس از منابع پایان ناپذیری بهره برد، افزود: چرا امپراطوری‌ها فرو می‌پاشند؟ آنها قدرتمندند اما روح مقاومت ندارند نمی‌توانند بایستند خوب موشک می‌زنند اما در مقابل یک موشک از هم فرو می‌پاشند سیمای جمهوری اسلامی ترکیبی از یک روح الهام‌بخش است که ایستادگی می‌آفریند و قدم‌های مستحکم برمی‌دارد در حالی که از حیث قدرت نسبت به طرف مقابل بسیار قلیل بود اما طبق آیه شریفه قرآن مستضعفین روی زمین را خداوند نصرت می‌دهد.

سردار سلامی اظهار کرد: شکست و پیروزی خارج از ذهن و قلب نیست و یک جامعه در درون ذهن و قلب خود از هم می‌پاشد. در جنگ شکست و پیروزی بر حسب باور و روح پیروزی است ما بر حسب انحصاری که در هویت داشتیم نه فقط هشت سال بلکه چهل سال دفاع مقدس را گرامی می‌داریم جنگ تحمیلی یک بخش از از دفاع مقدس ایران است.

سردار سلامی افزود: هر چه در زمان بیشتر پیش رفتیم و هر چه مقیاس استراتژی بزرگتر و ابعاد تهاجم قوی‌تر شد، ملت ایران شکوفاتر و قدرتمندتر شد.

فرمانده سپاه پاسداران گفت: من معتقدم ما از یک تفاضل بهره بردیم که ریشه اصلی مزیت‌های فوق العاده ما شد و آن رهبری است.

وی ادامه داد: چرا آمریکایی‌ها با این همه قدرت در مسیر زوال هستند و سازو کار تبدیل قدرت به موقعیت را ندارند؟ زیرا در آنجا رهبری فاقد حکمت است. آمریکا با داشتن اقتصاد برتر جهان، قویترین منبع در تغییر وضع فرهنگی و بزرگترین نیروی نظامی جهان قادر به حرکت نیست در سکون قدرت دارد آن‌ها فقدان حکمت دارند.

سردار سلامی اظهار کرد: وقتی رهبری یک حکومت دچار زوال عقل سیاسی باشد، هرچه نظام سیاسی قوی باشد قوه تمرکز نظام نمی‌تواند منفعت فراگیری قدرت را داشته باشد. فلسفه سیاسی آمریکا سیطره بر کشور و تبدیل آمریکا به یک ملت اول است چنین فلسفه‌ای دشمن‌آفرین و نه قدرت آفرین است و چرخه نزول و زوال قدرت را می‌پیماید.

فرمانده سپاه ادامه داد: در یک طرف این ماجرا رهبری وجود دارد که قدرت عقل متکی و حکمت را باهم ممزوج کرده و یک نیروی قوی مرکزی است که می‌تواند شخصیت خود را در جامعه تکثیر کند. خمیر مایه ایستادگی و روح مقاومت درون جامعه است در دفاع مقدس هم شکست ناپذیر شدن و مشق ایستادگی و تمرین مقاومت شکل گرفت.

فرمانده سپاه تصریح کرد: کشوری که چند عنصر رهبری؛ رهبری که قدرت ساخت انسان‌ها و مقاوم‌سازی و بارور کردن آنها به هدف را داشته باشد، ملت بزرگ و دشمن بزرگ را داشته باشند هرگز شکست نمی‌خورد.

سردار سلامی با بیان اینکه رهبری 40 سال است که کشور را در مقابل جنگ‌ها در ابعاد مختلف اطلاعاتی روانی امنیتی اقتصادی حفظ کرده، گفت: با همه این شرایط کشور را پیش بردند و آن را تبدیل به قدرتی که هرچند آن را منطقه‌ای اعلام می‌کنند، کرده است.ت.

وی اظهار داشت: همیشه دیگران هزینه می کردند و آمریکا منفعت می‌برد اما در مورد ایران برعکس شد آمریکا هزینه کرد و انقلاب منفعت برد از شرق مدیترانه تا شمال دریای سرخ، میدان دشمنان برچیده شد و عامل بازدارنده‌ای به سود ما شدند. به رغم همه این شرایط در ابعاد قدرت فیزیکی هم رشد کرده‌ایم و امروز در فناوری‌های دفاعی هیچ چیزی کم نداریم.

فرمانده سپاه ادامه داد: در جهان کانون غلبه را به ما یاد نمی‌دهند ما آن را در ایستادگی تاریخی به دست آوردیم و امروز ملتی شکست‌ناپذیر شدیم امروز قفل شدن سلاح‌های دشمن را می‌بینید برای دشمن سخت است که انصارالله را به درجه‌ای ببیند که می‌تواند جاهایی که آنها فکر آن را هم نمی‌کنند آسیب بزنند و ناچارا این موضوع را به گردن ما بیاندازند. یمنی ها در فشار، تحریم و فقر توانستند موازنه را بر هم بزنند.

وی اضافه کرد: دشمن هیچ کاری نمی‌تواند بکند و جمهوری اسلامی هم دارای اراده راهبردی و هم ظرفیت ساده‌ای است و این همه جریانی است که از دوران طلایی دفاع مقدس در روح و جسم جامعه جاری شد و آن را ساخت که هم پیش می‌رود و هم دفاع می‌کند دشمن را زمین‌گیر می‌کند و خود آسیب نمی‌بیند.

سلامی ادامه داد: وقتی رهبری ملت خود را بر مبنای نهراسیدن تربیت می‌کند این ملت شکست نمی‌خورد. شکست زمانی حاصل می‌شود که دل‌ها بلرزد و ذهن‌ها بترسد و بعد محاسبه کند ملتی که اعتماد به نفس دارد درست می‌اندیشد و نگران نیست زیرا اندیشه تابع اراده دشمن خارج نمی‌شود.

فرمانده سپاه تصریح کرد سخن رهبران ما برای جهان پذیرفته شده است چون ترکیب نظریه و عمل است و هر ملتی بر اساس تصویر و برداشت خود تصمیم می‌گیرد. دشمن به این نتیجه رسیده است که هر چه عمل کند ایران بهره آن را می برد که بر اساس شانس نبوده بلکه بر اساس حقیقت است

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما