کدخبر: ۳۰۴۸۳۹ لینک کوتاه

اظهارات وزیر دفاع آمریکا درباره گفت‌وگویش با همتای اوکراینی

اقتصادنیوز :وزیر دفاع آمریکا امروز (چهارشنبه) گفت که در گفت‌وگوی تلفنی اخیرش با همتای اوکراینی خود، بر اهمیت مبارزه کی‌یف با فساد تأکید کرده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، بخبرگزاری رویترز نوشت :  مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا امروز از تماس تلفنی اخیر خود با همتای اوکراینی وی خبر داد.

وی درباره محتوای این تماس گفت که تأکید کرده است کی‌یف باید به مبارزه با فساد ادامه دهد.

با این حال رئیس پنتاگون درباره مناقشه‌ای که اخیراً در آمریکا به وجود آمده و ریاست‌جمهوری دونالد ترامپ را تهدید می‌کند، سخنی نگفت. دموکرات‌های مجلس نمایندگان آمریکا به تازگی روندی را برای استیضاح رئیس‌جمهوری این کشور آغاز کرده‌اند که ادعای آن بر این اساس است که ترامپ به دنبال استفاده از کمک‌های خارجی برای ضربه زدن به جو بایدن، کاندیدای محتمل دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش‌رو بوده است. رئیس دموکرات مجلس نمایندگان رسما آغاز تحقیقات برای استیضاح رئیس‌جمهوری آمریکا را اعلام کرد. نانسی پلوسی می‌گوید، این تحقیقات رسمی درباره عملکرد دونالد ترامپ در درخواست از یک دولت خارجی (اوکراین) برای کمک به کارزار انتخاباتی او در سال ۲۰۲۰ است.

وزیر دفاع آمریکا به خبرنگاران گفت: یک یا دو هفته پیش با همتای اوکراینی خود صحبت کرده و گفته که مبارزه با فساد در این کشور بسیار مهم است.

او همچنین گفت که در این مکالمه بر ضرورت بهره‌گیری از هم‌پیمانان اروپایی تأکید کرده است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند