کدخبر: ۳۰۴۸۵۲ لینک کوتاه

بررسی علت حادثه قطار «زاهدان - تهران»

اقتصادنیوز : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان جزئیات حادثه خروج قطار «زاهدان- تهران» از ریل را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، منصور بیجار اظهار داشت:  این حادثه مقارن ساعت ۱۶ و ۲۰ عصر امروز در فاصله ١٠٠ کیلومتری زاهدان و فاصله ٢ کیلومتری ایستگاه «شورو» برای قطار مسافربری زاهدان به تهران حادث شده است.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان افزود: تعداد مسافرین قطار٢٥٠ نفر بودند که از این تعداد ٣٥ نفر مجروح و ٤ نفر (یک خانم و ٣ مرد)جان باختند و یکی نف نیز مفقود اعلام شده است.

وی ادامه داد: از لحظات ابتدایی این حادثه ١٠ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، ٢ دستگاه خودروی آتش نشانی، ١٠ دستگاه اتوبوس مسافربری برای حمل سایر مسافرین، یک فروند بالگرد هلال احمر و ٤ تیم کامل امداد و نجات در محل حادثه حاضرشدند.

بیجار با تاکید بر اینکه علت واژگونی قطار در دست بررسی است، تصریح کرد: همه مجروحین به بیمارستان های «خاتم الانبیاء» و «امام علی» زاهدان منتقل شدند.

وی گفت: اردوگاه فاطمه الزهرا (س) آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان واقع در بلوار «معلم» زاهدان برای اسکان مسافرین آماده شده است.

بنابراین گزارش، از ابتدای بروز حادثه، ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان در محل مرکز مدیریت و کنترل حوادث به ریاست استاندار و رییس ستاد بحران سیستان و بلوچستان تشکیل شده  و فرماندار زاهدان، مدیرکل مدیریت بحران استان، مدیرعامل جمعیت هلال احمر، رئیس مرکز فوریت های پزشکی، فرمانده هان انتظامی و سپاه استان در محل حاضر و مشغول امداد رسانی هستند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند