کدخبر: ۳۰۴۸۸۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

ناگفته های ناخدا صمدی از جنگ تحمیلی / جنگ می توانست در کمتر از ۷ روز تمام شود

اقتصاد نیوز: فرمانده گردان تکاوران نیروی دریایی بوشهر در دوران دفاع مقدس از تصمیم دولت موقت در پس فرستادن محموله موشک های هارپون انتقاد دارد و آن را تصمیم درستی در آن مقطع نمی داند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین؛ ناخدا هوشنگ صمدی، فرمانده گردان تکاوران نیروی دریایی بوشهر که به مناسبت هفته دفاع مقدس میهمان کافه خبر خبرگزاری خبرآنلاین بود در بخشی از گفتگوی خود به نقد دولت بازرگان و ابراهیم یزدی وزیر خارجه دولت موقت پرداخت و گفت: آن زمان ارتش در وضعی بود که هم هرم فرماندهی آن از بین رفته بود، هم تعداد زیادی از پرسنلش استعفا داده بودند، به‌معنای دیگر کمر ارتش شکسته بود و ما تا زمان آغاز جنگ استخدام جدیدی نداشتیم ولی ترخیص از خدمت خیلی داشتیم. مثلا سربازی ما از دوسال خدمت به یکسال کاهش یافت، سربازها رفتند و سربازخانه ها خالی شدند، استعفا آزاد شد؛ یعنی گفتند که هرکسی که میخواهد استعفا بدهد و فرماندهان قبول کنند؛ خیلی‌ها رفتند.

وی افزود: این اقدامات ضربه شدیدی را به ارتش زد. کل سفارشات ارتش از خارج از کشور شامل تجهیزات و سلاح و حتی آن اقلامی که پولش هم پرداخت شده بود لغو شد و حتی یک قلم آن که هزینه‌اش پرداخت شده بود در اسفندماه ۵۸ به تهران آمد اما آن را پس دادند. اگر محموله ۲۰۰ فروند موشک هارپون برای نصب بر ناوهای نیروی دریایی را دولت بازرگان و یزدی تحویل ارتش می‌داد، جنگ ما با عراق به هفت روز نمی‌رسید.

 

 

این مطلب برایم مفید است
11 نفر این پست را پسندیده اند