کدخبر: ۳۰۴۹۰۴ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
ترامپ: هر کاری در توانم باشد برای حل معضل کشمیر انجام خواهم داد

ترامپ: هر کاری در توانم باشد برای حل معضل کشمیر انجام خواهم داد

اقتصاد نیوز: رئیس جمهور آمریکا که طی روزهای اخیر بارها مدعی تلاش برای حل مساله کشمیر شده است اعلام کرد: هر کاری در توانم باشد برای حل این معضل انجام خواهم داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم؛  ترامپ در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد: هند و پاکستان دو کشور دارای توان هسته‌ای هستند و باید هر چه سریعتر اختلافات میان آنها حل شود.

وی باز هم مدعی تلاش حداکثری دولتش برای حل مساله کشمیر شده و تصریح کرد: من با سران دو کشور هند و پاکستان به صورت جداگانه صحبت کرده‌ام و به آنها تاکید کردم برای حل مساله کشمیر باید تلاشی مضاعف داشته باشند.

ترامپ تاکید کرد: دیدارهای من با سران پاکستان و هند مثبت بوده و امیدوارم به زودی هر دو کشور برای حل مشکلاتی که بین آنها وجود دارد حاضر به مذاکره شوند.

وی اظهار داشت: من به عمران خان و مودی گفتم: «دوستان که من دیگر بس است بیائید مساله کشمیر را برای همیشه حل کنید».

رئیس جمهور آمریکا اذعان کرد: در حال حاضر مردم کشمیر تحت فشار شدیدی هستند و ما وظیفه خود می دانیم که نقش مثبتی برای پایان بحران این منطقه ایفا کنیم.

وی ضمن تمجید از نخست وزیران هند و پاکستان گفت: آنها دوستان من هستند و می دانم که مساله کشمیر را حل خواهند کرد.

این در حالی است که حتی دولت اوباما نیز اقدامات هند در کشمیر را نقض آشکار حقوق بشر می دانست ولی از زمان روی کار آمدن ترامپ کاخ سفید در قبال مسائل کشمیر سکوتی ابهام انگیز اختیار کرده است.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند