کاظم صدیقی: برخی جریانات سیاسی خود را حق و رقیب را باطل می‌دانند

کدخبر: 305008
اقتصادنیوز: خطیب جمعه تهران گفت: برخی از این جریانات سیاسی خدا را نمی‌پسندند و جریان خود را از هر حقی، حق‌تر می پندارند و رقیب را از هر باطلی باطل تر می‌دانند و این تعصبات آن ها را کر و کور می کند و در گزینش ها و انتصاباتشان، خدا و مردم را از یاد می برند.

به گزارش اقتصادنیوز، حجت الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته تهران، اظهار داشت: امام زین العابدین(ع) می فرمایند پسر آدم در هر روز مبتلا به سه مصیبت است ولی عبرت نمی‌گیرد؛ اولین مصیبت این است که هر روز که از عمر ما می گذرد، یک روز عمر از دست می‌دهیم که هرگز به دست نخواهد آمد. دومین آن این است که خداوند برای هر یک از ما روزی مقدر کرده و هر روز آن را کامل دریافت می‌کنیم اما چه برای آخرت خود ذخیره می‌کنیم؟ گرفتن روزی محرز است اما از ذخیره آخرت آن غافلیم. مصیبت سوم که از همه هشداردهنده تر است این است که هر روز که از عمر خود را از دست می‌دهیم، یک قدم به مرگ خود نزدیک تر می‌شویم.

اهم سخنان کاظم صدیقی را به نقل از فارس و مهر می‌خوانید: 

- کسانی که میخواهند با تقوا زندگی کنند، باید این سه مصیبت را در نظر داشته باشند تا اسیر غفلت و تسامح و وسوسه‌های شیطانی نشوند.

- جز خداوند کسی دیگر یاور ما نیست و کاری از دیگران بجز خداوند متعال ساخته نیست. انسانی که خدا را شناخت غیر از خدا برایش سودی ندارد. وجود، اثر، آگاهی و حیات و قوت و قدرت و همه آنچه را داریم برای ما نیست و خدا به ما داده است و هر لحظه خدا بخواهد حیات ما خاتمه پیدا می کند یا آبروی انسان می رود؛ یا گرفتار موشک می شود یا سیل می برد یا به بلایی مبتلا می شود و ما به خاک سیه می نشینیم.

- زمانی که کار برایتان سخت شد بدانید خدایی دارید و بگویید ایاک نعبد و ایاک نستعین. شما وقتی بندگی و عبودیت خود را در محضر خدا مطرح کردید، خدا هم شما را کمک می کند. این مکتب تربیتی اسلام است که اگر از کسی چیزی می خواهید چیزی بدهید.

- افرادی که غیر خدا را می پرستند، در قالب های مختلف ظهور و بروز دارند، گاهی علم پرستند، گاهی شهرت پرستند، گاهی قدرت پرستند و گاهی گروه پرستند.

- برخی از این جریانات سیاسی خدا را نمی‌پسندند و جریان خود را از هر حقی، حق‌تر می پندارند و رقیب را از هر باطلی باطل تر می‌دانند و این تعصبات آن ها را کر و کور می کند و در گزینش ها و انتصاباتشان، خدا و مردم را از یاد می برند و شایستگی‌ها فقط در قالب اینکه هم گروه و مسلک هستند یا نه تعریف می‌شود. 

- (با توصیه خود و نمازگزاران به تقوا و یاد خدا): خدا وحدت، کمال و زیبایی مطلق است. خدای عالم در درون، بیرون و خلوت شما است. بیایید برای خدا حساب باز کنید، همانطور که برای دیگران حساب باز کردید. اگر حق تقوا را ادا کردیم و در همه جا توجه داشتیم که خدا حاضر، ناظر و مقتدر است عاقبت بخیر می شویم و ان شاءالله مسلمان می میریم.

- بدانیم در مواقع مدیریتی اگر پای خود را غلط گذاشتیم در کمین گاه خدا قرار گرفتیم. مهمترین مساله در این ایام بعد از مرحله محرم و صفر و گروهی که قرار بود به کربلا بیایند و شهدا را بگذارند و با پیام کربلا به شام برگردند و این قصر ننگین و آلوده به ظلم را پایگاه اعلام مظلومیت حسین(ع) کنند. این درس که بعد از شهدا باید بازماندگان بلد باشند این خون را هدایت و مهندسی کنند و نتیجه آن بشود انقلاب ایران و نتیجه انقلاب بشود ظهور امام زمان(عج).

- هیچ اتفاقی به اندازه دفاع مقدس در این دوران تاثیرگذار نبوده است. ظاهر آن گذشت و آن حجاب نمی گذارد بفهمیم چه بر سر ما آمد و زیر پرچم ولی فقیه دنیا با همه قانون های منطقه و همه ابزارهای صنعتی، نظامی و سیاسی که همه نیروی خود را به کار گرفتند و ما ۸ سال مقاومت کردیم. اگر امروز یمن ۵ سال مقاومت می کند مولود دفاع مقدس است. این چه معجزه پیامبر و ائمه معصومین بود که تاریخ تکرار شد.

- در ۲۰۰ سال گذشته هیچ وقت نبود که ایران با جایی بجنگد و شکست نخورد و قسمتی از منطقه خود را به دیگری ندهد. ۸ سال با وجود جنگ روانی، نظامی، سیاسی و همه فشارها یک وجب از خاک خود را به دشمنان ندادیم. اولین حرف را راس هرم، ولی فقیه طراحی می کند که خودش وجود و علم و حضور و معرفت دارد و خدا در وجودش تجلی کرده است.

- امروز که ما این قدر در جنگ نرم و جنگ صنعت و فناوری پیروزی های درخشان و معجزه آسا می بینیم همه در گروی مدیریتی است که نفسانیت ندارد و همه وجودش حضور خداست و مرکزیتی است که انرژی و قدرت را از خدا می گیرد و در اعضای خود منتشر می کند. ما موشک نداشتیم و حتی برای سیم خاردار گیر بودیم. اما وعده های خدا را باورداشتیم و با ابتکار عمل شهدای ما با الهام الهی راهکار نویی به کار گرفتند و محشر کردند.

- شعار امام جنگ جنگ تا پیروزی بود. اگر این جنگ ۴۰ سال هم طول می کشید این مردم زیر پرچم امام دست از جنگ برنمی داشتند. انسجام و وحدت بی سابقه و مسابقه در خط شکنی و جانبازی و مناجات از ویژگی های این جنگ بود. در مجموعه ای که همه عبد و ولایت مدار و بی تردید هستند سلاحی در برابر دشمنان دارند.

- جنگ نرم اسیران ما خود یک آموزه است. اسرای ما در دوران اسارت افتخاری آفریدند که بعد ازحضرت زینب در آن کاروان هیچ جای عالم این تاثیرپذیری را ندیدید. زن ها در کارهای ستادی حضور داشتند و انواع خدمات را عاشقانه برای یاران دین می فرستادند. پیرمردها حضور عینی داشتند. چه شد که هیچ کس به مظاهر دنیا خیره نشد و همه چشمشان به بالاتراز بهشت بود و خدا را می دیدند و با عشق دیوانه لقاء امام حسین و خدای امام حسین بودند.

- (با اشاره به موضوع اربعین و اهمیت حضور در راهپیمایی اربعین): می شود بیش از ۲۰ میلیون جمعیت در فضای محدود با قناعت حضور یابند. در این مسیر اهل سنت، مسیحیت و نژادهای مختلف حضور دارند و خود را به امام حسین معرفی می کنند و این معرفی در این راهپیمایی و دیدن این کرامت مدینه فاضله و چشمه محبتی که جوشیده، امام حسین را چنان در اذهان عالم آشنا می کند که امام زمان از ایشان سخن می گویند و خود را با ایشان معرفی می کنند؛ با حسینی که او را به قتل رساندند.

- امروز قضیه شش ماهه، در عالم جهانگیر شده و بیش از ۴۰ کشور همایش حضرت علی اصغر را داشتند. باید کلاس های حضرت زینب را مرور کرد و عبودیت سیدالشهدا و حساسیت به استکبار و دفاع از انحرافات و مسیر اسلام ناب برنامه ریزی شود و این حرکت هدف دار پیش برود.

- ان شاءالله دعاها مستجاب است. برای گرفتاران کشمیر که امروز گرفتار دست ظلم و ستم هستند، شیعیان نیجریه که حقوق بشر بی محتوا برای این ها هیچ حرکتی ندارند، برای شیعیان بحرین که حق هیچ تصمیم گیری برای خود ندارند، برای شیعیان عربستان باید در این کانون ها که دعا مستجاب است با همه وجود با امید و خوشبینی دعا کرد و امام زمان هم آمین بگویند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما