کدخبر: ۳۰۵۰۱۳ لینک کوتاه

حمایت دو هم‌حزبی ترامپ از استیضاح او

اقتصادنیوز؛ فرمانداران دو ایالت «ورمونت» و «ماساچوست» که هر دو جمهوری‌خواه هستند پنجشنبه شب از طرح استیضاحخ ترامپ اعلام حمایت کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس؛ برای اولین بار دو فرماندار جمهوری‌خواه به‌طور علنی از استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهور این کشور حمایت کردند.

به نوشته روزنامه «واشنگتن پست»، «فیل اسکات» فرماندار ایالت «ورمونت» و «چارلی بیکر» فرماندار ایالت «ماساچوست» پنجشنبه شب اعلام کردند خواهان انجام تحقیقات علیه ترامپ شدند.

دو فرماندار جمهوری‌خواه از استیضاح ترامپ حمایت کردند

اسکات در بیانیه‌ای که برای واشنگتن پست ارسال کرد نوشت تحقیقات درباره تخلفات ترامپ را مناسب می‌داند و چنین کاری جزو وظایف کلیدی کنگره است. او گفت:‌‌‌ «معتقدم چیزهای بیشتری هست که باید بفهمیم و باید با توجه به آنچه این ادعای جدی در نظر دارد، تمام حقایق را بدانیم».

با این حال اسکات هشدار داد استیضاخ «امری بسیار جدی است و نباید کوچک و سبک شمرده شود».

از سوی دیگر بیکر در جمع خبرنگاران اعلام کرد: «موقعیت و شرایط بسیار نگران‌کننده‌ای است و معتقدم باید نقش و مسئولیت درخور برای کنگره در این برهه زمانی انجام تحقیقات و رسیدن به عمق قضیه است».

اسکات و بیکر به‌عنوان فرماندار نمی‌توانند نقشی رسمی در روند استیضاح داشته باشند و جدا شدن آن‌ها از صف اصلی جمهوری‌خواهان حرکتی نمادین خواهد بود.

در حال حاضر سناتورهای جمهوری‌خواه درخصوص رسوایی جدید ترامپ که قرار است مورد تحقیق قرار گیرد ابراز نگرانی کرده‌اند.

چندی پیش  یک مقام امنیتی سابق کاخ سفید، در پی نگرانی از ارتباط تلفنی ترامپ با همتای اوکراینیش و  دادن «قولی» به او، به بازرسی کل جامعه اطلاعاتی آمریکا مراجعه کرده و شکایتی ۹ صفحه‌ای را تنظیم کرد و روز چهارشنبه «نانسی پلوسی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، آغاز رسمی تحقیقات در خصوص پرونده موسوم به اوکراین‌گیت را با هدف استیضاح ترامپ، اعلام کرد.

اکنون دموکرات‌ها در حال تحقیق بر روی تلاش ترامپ و «رودلف جولیانی» وکیل او برای متقاعد کردن دولت اوکراین جهت کمک به انتخاب مجددش در انتخابات سال ۲۰۲۰ هستند.

از سوی دیگر برخی سناتورهای جمهوری‌خواه نظیر «بن راس» و «میت رامنی» درخصوص وضع پیش آمده و احتمال استیضاح ترامپ ابراز نگرانی کرده‌اند.

تلاش ترامپ برای تبرعه شدن از این پرونده در حالی صورت می‌گیرد که طبق گزارش روزنامه «نیویورک تایمز»، بر اساس بیانیه‌های علنی اعضای مجلس نمایندگان آمریکا و نظرخواهی از آنها گزارش داده در حال حاضر دستکم ۲۰۶ قانونگذار مجلس نمایندگان از تحقیقات برای استیضاح ترامپ حمایت می‌کنند.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند