کدخبر: ۳۰۵۱۱۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
جلوگیری کاخ سفید از انتشار مکالمه‌های تلفنی ترامپ با بن‌سلمان و پوتین

جلوگیری کاخ سفید از انتشار مکالمه‌های تلفنی ترامپ با بن‌سلمان و پوتین

اقتصادنیوز: کاخ سفید برای اعمال محدودیت در آزادی دسترسی به مکالمه‌های تلفنی ترامپ با ولیعهد عربستان و رئیس‌جمهوری روسیه تلاش می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی به نقل از گزارش شبکه‌های تلویزیونی آمریکایی، کاخ سفید برای اعمال محدودیت در دسترسی آسان به مکالمه‌های تلفنی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان و ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه نیز تلاش می‌کند.

یک منبع آگاه از این موضوع اعلام کرد که با درخواست‌های تعدادی از مسؤولانی که قرار بود به نسخه‌ای از مکالمه ترامپ و بن سلمان دست یابند مخالفت شد و متن مکالمه بعد از پایان آن به صورت عمومی منتشر نشد.

این منبع اعلام کرد که این مکالمه شامل صحبت درباره منافع امنیتی قومی حساس نیست.

تعدادی از مسؤولان کاخ سفید که از این مکالمه اطلاع دارند از این مساله ابراز نگرانی کرده‌اند که ترامپ از پستش برای دستیابی به دستاوردهای سیاسی شخصی استفاده می‌کند.

مشخص نیست که مسؤولان متن مکالمه‌های تلفنی ترامپ با بن سلمان و پوتین را در همان سیستم‌های کامپیوتری که نسخه مکالمه رئیس‌جمهوری اوکراین ذخیره شده، ذخیره کرده‌اند یا خیر.

این خبر بعد از آن منتشر شد که یک افشاگر اعلام کرد که کاخ سفید برای از بین بردن نسخه مکالمه تلفنی بین ترامپ و رئیس‌جمهوری اوکراین درباره تحقیقات درخصوص جو بایدن، معاون رئیس‌جمهوری سابق تلاش کرده است.

این رسوایی جدید که کاخ سفید را لرزانده روز پنج‌شنبه با انتشار اتهامات جدیدی علیه ترامپ مبنی بر اینکه "خواستار مداخله" اوکراین در کمپین انتخاباتی برای انتخاب مجددش در سال ۲۰۲۰ بوده و نیز اتهاماتی علیه اطرافیانش که تلاش داشته‌اند این اقدام را مخفی نگه دارند بالا گرفت.

۴۰۰ روز قبل از انتخابات آمریکا، رئیس‌جمهوری با تهدید تدابیری برای استیضاح روبه‌رو است که فرصت‌های موفقیتش در انتخابات را کمتر می‌کند و بدترین بحران در دوره ریاست‌جمهوری او محسوب می‌شود.

به نظر می‌رسد ترامپ از آنچه به وجود آمده به عنوان "نکته" یاد کرده و اکنون تحت بدترین "تعقیب موهومات" در تاریخ آمریکا قرار گرفته است. او دموکرات‌ها را متهم کرده که مانند "دزدان دریایی" عمل می‌کنند. وی افزوده است: " باید جلو آنها را گرفت".

اما مخالفان، ترامپ را به "رهبر مافیا" تشبیه کردند و از متن شکایت منتشر شده برای متهم کردن کاخ سفید جهت سرپوش گذاشتن بر رسوایی استفاده می‌کنند.

این رسوایی ناشی از تماس تلفنی دو ماه قبل (ماه ژوئیه) بین ترامپ و ولودیمیر زلنسکی، همتای اوکراینی‌اش است. ترامپ از زلنسکی خواسته بود تحقیقاتی را حول هانتر بایدن پسر جو بایدن دموکرات و معاون ریاست‌جمهوری سابق آمریکا انجام دهد که رقیب انتخاباتی او در ۲۰۲۰ است.

ترامپ در این مکالمه تأکید کرد که صحبت‌های زیادی درباره پسر جو بایدن وجود دارد و بایدن جلوی دادستانی را گرفته است.

این شکایت افشاگر نشان داده که مکالمه تلفنی یا نشست میان دو رئیس‌جمهوری در آینده بر این مساله متمرکز خواهد بود که آیا رئیس‌جمهوری اوکراین آماده بازی با توپ است.

ترامپ روز پنج‌شنبه توییت کرد: رئیس‌جمهوری اوکراین گفت من او را برای اقدام هیچ کاری تحت فشار قرار ندادم، هیچ شهادتی بهتر از این نمی‌تواند باشد.

 

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند