کدخبر: ۳۰۵۱۷۸ لینک کوتاه

منبع نظامی یمنی مدعی شد؛ اسارت بیش از ۲۰۰۰ نظامی با تابعیت های مختلف در عملیات نجران

اقتصادنیوز: یک منبع نظامی یمنی از اسارت بیش از ۲۰۰۰ نظامی با تابعیت های مختلف در جریان عملیات نظامی بزرگی که در داخل اراضی عربستان در عمق ۵۰۰ کیلومتری در منطقه نجران انجام شد، خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، یک منبع نظامی انصارالله یمن به اسپوتنیک اعلام کرد: نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن عملیات نظامی بزرگی داخل اراضی عربستان در عمق ۵۰۰ کیلومتری در منطقه نجران انجام دادند که بر اثر آن بیش از ۲۰۰۰ نفر از نظامیان با تابعیت مختلف از جمله عربستانی به اسارت درآمده اند.

این منبع که نامش را فاش نکرد، افزود: این عملیات قبل از طرح مهدی المشاط رئیس شورای عالی سیاسی یمن انجام شده و به دلایل نظامی اعلام نشده است. عملیات  زمانی انجام شد که ائتلاف سعودی به دنبال عملیات زمینی با هدف اسارت شمار زیادی از نیروهای ما بود اما ما توانستیم که آنها را به محاصره درآوریم و نظامیانش را به اسارت درآوریم و منطقه را پاکسازی کنیم و ادوات و تجهیزات نظامی پیشرفته ای را به غنیمت بگیریم.

منبع مذکور تاکید کرد: عدم اعلام عملیات به دلایل نظامی به منظور حفظ جان اسیران بود زیرا دشمن هنگامی که از عملیات آگاه شد، دست به حملات هوایی زد.

 

این مطلب برایم مفید است
17 نفر این پست را پسندیده اند