کدخبر: ۳۰۵۳۳۵ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

۵ نکته‌ای که برای جلوگیری از سکته می‌تواند راهگشا باشد

اقتصادنیوز: بسیاری از افرادی که دچار عارضه هایی مثل سکته مغزی و قلبی می شوند، پیشینه بیماری های قلبی عروقی، سوابق خانوادگی بیماری، فشار خون و مواردی مشابه را در کارنامه سلامتی خود دارند اما برخی دیگر نیز بی هیچ سابقه و صرفا به علت برخی اشتباهات رایج دچار این مشکلات می شوند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از انتخاب، در روز جهانی سلامت قلب به این موضوع می پردازیم که اساسا چرا برخی از بی آن که بدانیم در معرض خطر حمله قلبی یا سکته مغزی هستیم.

شما علائم را نمی دانید یا به اشتباه و ناقص می دانید

بیشتر ما فکر می کنیم که تشدید ضربان قلب و گرفتگی قفسه سینه علامت سکته قلبی است. در فیلم ها ، صحنه ای کلاسیک وجود دارد که بازیگر قلبش را می چسبد و می افتد و این اتفاق نیز در اکثر موارد برای مردان رخ می دهد. اما حملات قلبی فقط به مردان حمله نمی کند بلکه بیماری قلبی قاتل شماره یک زنان در ایالات متحده است و در زنان بسیار گسترده تر از یک گرفتگی ساده است:

_فشار ناراحت کننده یا احساس پر بودن در سینه که چند دقیقه طول می کشد ، یا می رود و برمی گردد

_دردی که به شانه ها ، گردن ، فک ، پشت یا هر دو بازوی فرد می زند

_تنگی همراه یا بدون درد قفسه سینه

_ عرق سرد ، استفراغ و حالت تهوع ، خستگی شدید یا احساس سبکی سر

5 اشتباه که باعث می شوند سکته قلبی یا سکته مغزی کنید

شما فکر می کنید خیلی جوان تر از آن هستید که دچار سکته مغزی شوید

سکته فقط به سراغ افراد پیر می رود؟ جواب منفی. در مقایسه با 20 سال پیش ، سکته های مغزی در حال افزایش است و این اتفاق به خصوص برای افراد زیر 45 سال رخ می دهد. تعداد مشکلات قلبی حاد در بیمارستان های ایالات متحده بین بیماران سنین 18 تا 34 سال ، تقریباً 32 درصد افزایش یافته است. محققان فکر می کنند که این امر با افزایش کلسترول بالا ، مصرف دخانیات ، فشار خون بالا و چاقی مرتبط است.

5 اشتباه که باعث می شوند سکته قلبی یا سکته مغزی کنید

شما به اندازه کافی نخ دندان نمی کشید

مراقبت از دندان های شما فقط به دلیل داشتن یک لبخند روشن نیست. مجله فشار خون وابسته به انجمن قلب آمریکا می گوید بین بیماریهای لثه و بیماری های قلبی ارتباط وجود دارد. بی توجهی به سلامت دندانها خطر عفونت باکتریایی در جریان خون شما را افزایش می دهد (زیرا این امر می تواند از طریق لثه ها وارد خون شما شود) و بین مشکلات دندان و بیماری عروق کرونر ارتباط وجود دارد.

5 اشتباه که باعث می شوند سکته قلبی یا سکته مغزی کنید

شما طغیان های عصبی زیادی دارید

آیا وقتی راننده ای مسیر شما را در ترافیک قطع می کند یا چراغ  قرمز می بینید یا تیم فوتبال مورد علاقه شما می بازد بیش از حد عصبی می شوید؟ به گزارش مجله پزشکی آمریکا ، عصبانیت کنترل نشده می تواند منجر به افزایش درد قلبی شود. هنگامی که عصبانی می شوید ، هورمون های استرس بدن را کم آب می کنند و این باعث می شود صورت شما پوسته شود ، قلب شما تندتر بزند و فشار خون شما بالا می رود. افراد خشمگین با ریسک قابل توجهی از بیماری های قلبی عروقی رو به رو هستند.

5 اشتباه که باعث می شوند سکته قلبی یا سکته مغزی کنید

شما دقایقی طولانی در روز را می نشینید

فرقی نمی کند پشت میز کار می کنید، رانندگی طولانی انجام می دهد، مرتب جلوی تلویزیونید یا هر چیز دیگر. به هر حال ساعات طولانی نشستن شما منجر به مشکلاتی جدی برای قلب و مغزتان می شود. محققان استرالیا دریافتند که هر ساعت صرف تماشای تلویزیون با 18٪ خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی مرتبط است که مشابه کشیدن دو نخ سیگار است.

این مطلب برایم مفید است
8 نفر این پست را پسندیده اند