روایت جدید از تلاش‌ها برای دیدار روحانی و ترامپ

کدخبر: 305365
وزیر دفاع روایت تازه ای از تلاش سران جهان برای دیدار روسای جمهور ایران و آمریکا اعلام کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، مراسم بزرگداشت وزرا، فرماندهان و 1056 شهید وزارت دفاع و تجلیل از پیشکسوتان عرصه جهاد و مقاومت صنایع دفاعی کشور شامگاه امشب یکشنبه در سازمان صنایع ایران برگزار شد.

در این مراسم امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سردار حسین دهقان وزیر سابق دفاع، سردار احمد وحیدی رئیس دانشگاه عالی دفاع ملی و جمعی از خانواده معظم شهدا حضور داشتند.

وی با اشاره به حوادث سالهای اخیر در عراق و سوریه گفت: در جریان اتفاقاتی که در چند سال اخیر در منطقه افتاد به خوبی نشان داد که فرهنگ شهادت چه می کند، دشمنان ما برنامه ریزی کرده بودند که با تشکیل گردهای تروریستی برای مدت ها شیعه و سنی را به جان هم بیندازند، اما فرهنگ شهادت و شهدای مدافع حرم که پرورش یافته فرهنگ شهادت هستند این توطئه های دشمنان انقلاب را خنثی کردند.

وزیر دفاع با اشاره به اقدام شبکه پدافند هوایی در رهگیری و انهدام پهپاد جاسوسی آمریکا گفت: پهپاد پیشرفته آنها را هدف قرار دادیم اما آنها بعد از جلسات متعدد، نتوانستند تصمیمی برای مقابله بگیرند.

امیر حاتمی با بیان اینکه ما امروز در همه عرصه‌ها می‌توانیم نیازهایمان در عرصه دفاعی را تامین و از آن استفاده کنیم، گفت: در مقابل تروریست‌ها این اتفاق افتاد و در مقابل شیطان بزرگ نیز طلیعه این امر با سرنگونی پهپاد آمریکایی روی داد.

وی با اشاره به تحریم های آمریکا علیه ایران، گفت: امروز سیاست آمریکا علیه ما «فشار حداکثری» است، انها هرکاری بتوانند می کنند، شرایط مانند کربلا است به این معنا که آمریکایی‌ها اگر بتوانند، ایرانی ها را از اکسیژن و آب و هوا هم محروم می‌کنند، این نشان می‌دهد آمریکایی‌ها می‌خواهند ما را از همه چیز محروم کنند.

وزیر دفاع در ادامه با اشاره به سفر اخیر رئیس جمهور کشورمان به نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: محل اقامت رئیس جمهوری ایران در نیویورک محل رفت و آمد همه سران بود، بدون اینکه در خواستی از سمت ما شده باشد، این دیدارها به درخواست سران آن کشورها صورت پذیرفت که آمدند و گفتند شما بیایید و یک ملاقات انجام دهید، ملاقات دوجانبه هم می دانیم که شما انجام نمی دهید، بیایید در قالب ۱+۵ یک ملاقات داشته باشید.

امیر حاتمی گفت: سیاست فشار حد اکثری دشمنان درحال تبدیل شدن به التماس حد اکثری است، و التماس می کنند که بیاید یک بار دیدار داشته باشیم، ان شا الله به برکت خون شهدا و دعای خیر مردم همان گونه که در این سالها با مقاومت به این جایگاه رسیده ایم، بر این مشکلات اقتصادی هم غلبه خواهیم کرد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
بلیط هواپیما