کدخبر: ۳۰۶۰۹۰ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مرز خسروی به درخواست مسوولان عراقی تا اطلاع ثانوی بسته است

مرز خسروی به درخواست مسوولان عراقی تا اطلاع ثانوی بسته است

سخنگوی ستاد اربعین استان کرمانشاه گفت: مرز خسروی به درخواست مسئولان عراقی تا اطلاع ثانوی بسته می‌ماند.

به گزارش اقتصادنیوز، مسعود بهرام‌نژاد در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، آخرین وضعیت مرز خسروی را تشریح کرد و اظهار داشت: مرز خسروی به درخواست مسئولان عراقی تا اطلاع ثانوی بسته می‌ماند.

سخنگوی ستاد اربعین استان کرمانشاه گفت: طرف عراقی خواسته از مرز خسروی تردد انجام نشود و به محض فراهم شدن شرایط به حالت عادی در عراق تردد از این مرز انجام می‌شود.

سخنگوی ستاد اربعین استان کرمانشاه با بیان اینکه از طرف مرز خسروی در استان کرمانشاه مشکلی برای تردد زائران وجود ندارد بیان کرد: بسته شدن این مرز به علت ناآرامی‌ها در کشور عراق است و هنوز امنیت در کشور عراق پایدار نشده است.

بهرام‌نژاد افزود: تا برقراری کامل امنیت در کشور عراق اجازه تردد زائران را از مرز خسروی نخواهیم داد و تمام مسئولان ایرانی و عراقی در تعامل با یکدیگر هستند و به زودی با بازدید از مرز و مناطق بحرانی امکان بازگشایی مرز خسروی را بررسی می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: اعلام زمان دقیق بازگشایی مرز خسروی غیرمنطقی است و به محض اینکه نتایج ارزیابی شود و پیگیری‌های لازم از سوی دولت عراق انجام شود به زائران اطلاع‌رسانی لازم را خواهیم کرد.

وی تأکید کرد: در استان کرمانشاه مشکلی برای تأمین امنیت و تردد زائران وجود ندارد و مشکل به امنیت دولت عراق برمی‌گردد و از زائران اربعین حسینی درخواست داریم تا اطلاع ثانوی مرز خسروی را به عنوان مرز تردد خود انتخاب نکنند.

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند