کدخبر: ۳۰۶۱۷۲ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سردار جلالی: واحد آتش به اختیار پهپاد آمریکا را ساقط کرد و معادلات سیاسی جهان را تغییر داد

اقتصادنیوز: سردار جلالی گفت: واحد آتش به اختیار ما پهپاد آمریکایی را با شجاعت ساقط می‌‎کند و این کار معادلات سیاسی جهان را تغییر می‌دهد و به همگان می‌فهماند که اراده نظامی ایران دست برتر و غالب را دارد. همین سبب می‌شود گزینه‌های آمریکا که تا دیروز روی میز بود امروز به زیر میز برود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روابط عمومی سازمان پدافند غیرعامل کشور، در دومین همایش ملی مصون سازی زیرساخت ها و صیانت از مردم که صبح امروز در سالن الغدیر وزارت کشور برگزار شد با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و دفاع مقدس گفت: در شرایط کنونی کشور، در لایه‌ها و حوزه‌های مختلفی با دشمن درگیر هستیم و ضرورت دارد در این جنگ سینه به سینه، لایه‌ها را بشناسیم چرا که جنگ، جنگ است.  با تدبیر رهبر معظم انقلاب اکنون دست برتر را داریم و این سبب شده که دشمن برای مذاکره التماس کند چون اکنون به قدرت ایران واقف است.

رئیس سازمان پدافندغیرعامل کشور یا بیان اینکه آمادگی در لایه‌های دفاعی سبب شکل‌گیری قدرت بازدارندگی دفاعی کشور شده است تصریح کرد: واحد آتش به اختیار ما پهپاد آمریکایی را با شجاعت ساقط می‌‎کند و این کار معادلات سیاسی جهان را تغییر می‌دهد و به همگان می‌فهماند که اراده نظامی ایران دست برتر و غالب را دارد. همین سبب می‌شود گزینه‌های آمریکا که تا دیروز روی میز بود امروز به زیر میز برود. 

اهم اظهارات وی را در ادامه بخوانید؛

* کشورهایی که پیش از این مشوق آمریکا به جنگ با ایران بودند امروز پی برده‌اند که هیزم این آتش خواهند بود از همین رو رفتار خود را تغییر داده‌اند،  ثبات اقتصادی کشور نیز مانند یک لایه دفاعی، فرصت‌های دوران تحریم را نمایان می‌کند.

* شاهد ظهور مدل جدیدی از جنگ مردم محور هستیم که در سال ۹۶ و ۹۷ ، دشمن تلاش داشت این مدل جنگ را در ایران اجرایی کند، جنگ‌ها و تهدیدات اکنون مردم محور شده است و دشمن تمام پتانسیل خود را به کاربرده تا زندگی و معیشت را برای مردم سخت و دشوار کند و از این طریق آنان را برای اعتراض و اغتشاش تحریک کند.

* امروز اربعین به نماد اقتدار دنیای اسلام تبدیل شده است، همین امر سبب شده تا دشمن با جنگ مردم محور تلاش کند این حادثه بزرگ را تحت تاثیر قرار دهد.

* رسانه‌های اجتماعی با منشا خارجی اساس جنگ‌های مردم محور است، در عراق شاهد سوء‌استفاده دشمن از اعتراضات مردم و تلاش برای انحراف اعتراض به اغتشاش بودیم که البته با پاسخگویی دولت و هوشیاری مردم عراق تیر دشمنان به سنگ خورده است.

* حدود ۷۲ درصد مردم در شهرها سکونت دارند و همین اهمیت پدافند غیر عامل مردم محور در شهر را نشان می‌دهد، سند راهبردی پدافند غیرعامل شهری با همکاری و هم اندیشی نحبگان تهیه و تدوین می شود.

* اهداف مهم این سند راهبردی را ارتقای تاب‌آوری شهری در شرایط بحران، تشکیل مرکز فرماندهی و کنترل واحد در شرایط بحران، ساماندهی مراکز پرخطر در شهرها و ساماندهی مراکز ذخیره حیاتی است،  این سند پس از بحث و بررسی در جلسه کمیته دائمی پدافند غیرعامل به تصویب رسیده و هفته آینده ابلاغ می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
2 نفر این پست را پسندیده اند