کدخبر: ۳۰۶۶۴۹ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
حمله هوایی ترکیه به شمال شرقی سوریه

حمله هوایی ترکیه به شمال شرقی سوریه

اقتصادنیوز: پایگاه هوایی ترکیه به پایگاه کردهای دموکراتیک سوریه در شمال شرقی سوریه حمله کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اسپوتنیک، شبکه المیادین گزارش داد، پایگاه نیروی هوایی ترکیه به پایگاه ناوگان اعراب و کردهای نیروهای دموکراتیک سوریه در استان الحسکه سوریه حمله کرد.

پیش از این، نیروهای دموکراتیک سوریه اظهار داشت که نیروهای آمریکایی از مرز با ترکیه در شمال سوریه عقب نشینی کردند و توافق نامه های به دست آمده با متحدان کرد را نقض کردند. رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه، همچنین گفت که ارتش آمریکا مناطقی را در شمال سوریه، جایی که ترکیه قصد دارد یک عملیات نظامی را علیه نیروهای کرد انجام دهد، ترک می کند.

بنا بر این گزارش، هواپیماهای ترکیه‌ای به مقر نیروهای کرد در مجاورت شهر المالکیه در استان الحسکه در شمال شرقی سوریه حمله کردند.

کانال دولتی سوریه الخبریه همچنین از حمله ترکیه به نیروهای نیروهای دموکراتیک سوریه در روستای تل تاویل در مجاورت المالکیا خبر داد.

اردوغان گفت تصمیم در مورد عملیات ترکیه در شمال سوریه در شرق فرات می تواند در روزهای آینده اتخاذ شود.

به گفته وی، هدف از این عملیات پاکسازی مرز سوریه با ترکیه از نیروهای دفاع از کردهای سوریه، ایجاد یک منطقه امنیتی در آنجا و قرار دادن پناهندگان سوری در ترکیه است.

واشنگتن گفت نیروهای آمریکایی در عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه شرکت نخواهند کرد.

ایالات متحده مواد و لوازم فنی را از طریق پاسگاه مرزی سیمالکا از سمت کردستان عراق به الحسکیه منتقل می کرده است و با اسکورت 70 کامیون از پاسگاه سیمالکا عبور کرده اند.

گزارش شده است که درهای برخی کامیون ها باز بوده و لوازم تدارکاتی و بلوک های بتونی در آن دیده می شده است.

دمشق بارها از حضور نیروهای ترکیه در مرز سوریه که در آنجا عملیات علیه نیروهای کرد را انجام می دهند، انتقاد کرده و آنرا غیرقانونی شمرده است و از آنکارا خواسته که نیروهای خود را پس برگرداند.

 

این مطلب برایم مفید است
3 نفر این پست را پسندیده اند