کدخبر: ۳۰۶۶۷۷ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
مردم می‌دانند رهبران اصلاحات به آنها خیانت نمی‌کنند

مردم می‌دانند رهبران اصلاحات به آنها خیانت نمی‌کنند

اقتصادنیوز: دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: مردم ضمن انتقاد به آقای خاتمی او را باور دارند و می‌دانند رهبران اصلاحات به آنها خیانت نمی‌کنند و کنارشان می‌ایستند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، صادق خرازی دبیرکل حزب ندای ایرانیان در چهارمین نشست از سلسله نشست‌های حزب ندای ایرانیان تحت عنوان " اصلاح‌طلبان و مجلس شورای اسلامی" با بیان اینکه روحیات روحانی در حوزه سیاست خارجی دوری از تنش و استفاده از ظرفیت‌های دیپلماسی بوده است، گفت: حتی معتقدم در زمینه ارتباط گرفتن با دیگر کشورها نسبت به  آقای خاتمی رفتار دیپلماتیک‌تری اتخاذ کرده است.

این دیپلمات پیشین وزارت امور خارجه با اشاره به رویکرد کلان اصلاح‌طلبان اظهار کرد: گروهی از اصلاح‌طلبان فکر می‌کنند هر چه می‌اندیشند درست است و هیچ مزیت و موقعیتی برای طرف مقابل خود و دیگر نحله‌های سیاسی قائل نیستند، حتی اگر در جریان اصلاحات کسانی باشند که مانند آنها فکر نمی‌کنند آنها را هم را تحمل نمی‌کنند.

وی افزود: جریاناتی در اصلاحات هستند که نمی‌خواهند بپذیرند اصلاحات نیاز به اصلاح دارد، اصلاح‌طلبی که اصلاح خود را نپذیرد دچار بحران هویت خواهد شد، لذا اگر واقع بینانه و در بستر نگاه اصلاح‌طلبانه خود عمل می‌کردیم امروز مالامال از تضادها نبودیم.

خرازی با بیان اینکه شکست اصلی در سال ۸۴ از جانب خودمان بود، افزود: مگر می‌شود در یک هفته ۶۷ درصد مردم ایران به یک جریان فکری رای دهند و هفته بعد به یک جریان فکری دیگر؟ فراموش نکرده‌ایم مجموع آراء آقایان هاشمی، کروبی، مهرعلیزاده و معین در دور اول ۶۷ درصد کل آرا بود که اگر در همان دور اول، اصلاحطلبان عاقلانه عمل می‌کردند احمدی نژاد در دور دوم بر موج هاشمی ستیزی سوار نمی‌شد.

 وی با اشاره به اینکه سال ۹۲ اصلاح طلبان تدبیری را به کار بردند که سال ۸۴ باید به کار می بردند، خاطرنشان کرد: با وجودی که روحانی همیشه مواضع میانه‌ای داشت و خاستگاهش بیشتر اصولگرایانه بود ولی به دلیل مواضع اصلاح طلبانه‌اش مورد حمایت اصلاح طلبان قرار گرفت و پیروز شد.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان بیان داشت: اگر می‌خواهیم موقعیتی برای اصلاحات ایجاد کنیم باید واقعیت‌های دولت و مشکلات خود را بپذیریم و مردم را تشویق به حضور در انتخابات کنیم. تشویق مردم به حضور در انتخابات نشانه پختگی سیاسی هر شخص و گروه سیاسی است.

وی یادآور شد: ایران در شرایط چالشی قرار دارد زیرا طرف‌های خارجی ما قابل اعتماد نیستند؛ این در حالی است که ادبیات و رویکرد بین‌المللی دولت کنونی تعاملی و دیپلماتیک است و با دولت‌های نهم و دهم که خارج از قواعد شناخته شده جهانی عمل می‌کردند، متفاوت است.

خرازی تاکید کرد: باید به استقلال این سرزمین فکر کنیم، استقلال ایران محصول و هدیه خارجی‌ها به ما نبوده، بلکه نتیجه مبارزات انسان‌های بزرگ این سرزمین بوده است.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان گفت: مردم ایران مردم آگاه و خردمندی هستند. به فضای مجازی که پر از آلودگی‌های اخلاقی است و قلم آن ادب نشناس است نگاه نکنیم بلکه به فرایند تحول سیاسی باید نگاه کنیم؛ این فرایند فرایند مبارکی است.

وی اضافه کرد: مردم ضمن انتقاد به آقای خاتمی او را باور دارند و می‌دانند رهبران اصلاحات به آنها خیانت نمی‌کنند و کنارشان می‌ایستند، مگر آقای خاتمی در خصوص قتل‌های زنجیره‌ای ایستادگی نکرد؟ خاتمی ایستاد و گفت چشم فتنه را کور می‌کنم و تا حدودی هم موفق شد. مگر آقای روحانی نگفت تا هر جا که منافع ملی ایجاب کند مذاکره می‌کنم؟ او تا جایی که توانست در این راستا تلاش کرد.

دبیرکل حزب ندای ایرانیان تصریح کرد: کسی که نغمه تحریم انتخابات را سر می‌دهد یا بی توجه است یا گرفتار هوای نفس. اگر آقای خاتمی سال ۹۰ در انتخابات شرکت نمی‌کردند موفقیت نسبی در سال ۹۲ به دست نمی‌آمد. یکی از مواردی که آقای خاتمی در دوره اصلاحات را با مشکل مواجه کرد تندروی برخی از دوستان بود که از قضا این افراد در مقاطعی اصلاح‌طلب هم نبودند.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند