کدخبر: ۳۰۶۶۹۸ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
انتقاد ذوالنور از هیئت‌رئیسه مجلس برای قرائت نکردن گزارش‌های برجامی

انتقاد ذوالنور از هیئت‌رئیسه مجلس برای قرائت نکردن گزارش‌های برجامی

اقتصادنیوز:‌ رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از هیئت‌رئیسه مجلس برای قرائت نکردن گزارش‌های برجامی که از سوی این کمیسیون تدیون شده، انتقاد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تهیه بیش از 6 گزارش از عملکرد اجرای برجام از سوی این کمیسیون، گفت: طبق قانون مصوب مجلس، مقرر شد که وزارت امور خارجه هر 6 ماه یک بار، پس از تصویب برجام، گزارشی از روند اجرای آن به نمایندگان مجلس ارائه دهد.

وی افزود: همزمان با ارائه گزارش‌های عمکرد اجرای برجام از سوی وزارت امور خارجه به مجلس، کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی نیز گزارش‌هایی در راستای گزارش‌های وزارت امور خارجه تهیه و تدوین کرده است.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: تاکنون گزارش‌های متعددی از روند اجرای برجام در کمیسیون امنیت ملی مجلس تهیه و تدوین و حتی به هیئت‌رئیسه نیز ارائه شده است، اما نمی‌دانم چرا هیئت‌رئیسه مجلس از قرائت این گزارش‌ها در صحن پارلمان خودداری می‌کند.

حجت‌الاسلام ذوالنور تصریح کرد: درخواست ما از هیئت‌رئیسه مجلس این است که در قرائت گزارش‌های برجامی که از سوی کمیسیون امنیت ملی تدوین و ساعت‌ها و روزها برای آن وقت صرف شده، جانب انصاف را رعایت و این گزارش‌ها را قرائت کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در گزارش‌هایی که از عملکرد اجرای برجام در کمیسیون امنیت ملی تهیه کرده‌ایم، به بدعهدی‌های طرف مقابل و در عوض خوش‌عهدی‌های ما اشاره شده است که در صورت قرائت در مجلس، بسیاری از ابهامات برای مردم نیز روشن می‌شود.

 

این مطلب برایم مفید است
1 نفر این پست را پسندیده اند