کدخبر: ۳۰۶۷۵۲ لینک کوتاه

تدوین استاندارد برای رمز ارزها و دستگاه های مسیریاب

اقتصاد نیوز:رئیس سازمان ملی استاندارد از ابلاغ معاون اول رئیس جمهور برای تدوین استانداردهای مرتبط با رمز ارزها خبر داد و گفت: درحال تدوین استانداردهایی برای رمزارز و حوز اینترنت اشیا و دستگاه‌های مسیریاب هستیم.

به گزارش اقتصاد نیوز و به نقل از  خبرگزاری تسنیم، نیره پیروزبخت در مراسم روز ملی استاندارد که با حضور معاون اول رئیس جمهور در حال برگزاری است، از ابلاغیه جهانگیری برای تدوین استانداردهای مرتبط با رمزارزها خبر داد و اظهار داشت: طی یک سال اخیر مصوباتی از سوی هیئت وزیران به سازمان ملی استاندارد ابلاغ شده که ماموریت های جدیدی را برای این سازمان تعریف کرده است. از جمله این مصوبات می توان به تدوین استانداردهای ملی رمزارز و حوز اینترنت اشیا و دستگاه‌های مسیریاب اشاره کرد.

وی افزود: در اجلاس اخیر ایزو از 163 کشور عضو این سئوال مطرح شد که آیا راهبردی در رابطه با هوشمندسازی، فناوری های نوین و اینترنت اشیا دارند که در جریان آن مشخص شد ایران یکی از کشورهای پیشرو در این زمینه است.

رئیس سازمان ملی استاندارد گفت: با توجه به مصوبه معاون اول رئیس جمهور که به سازمان ملی استاندارد ابلاغ شده، هم اکنون در حال تدوین استانداردهای مرتبط با حوزه رمزارز هستند.

پیروزبخت در ادامه به برگزاری جلسات متعددی در این حوزه اشاره کرد و افزود: با وجود تحریم ها ایران با تمام قوا در حرکت هستیم به نحوی که در این حوزه از بسیاری از کشورهای پیشرفته جلوتر حرکت می کنیم.

وی تصریح کرد: تاکنون در ایران 33 هزار و 500 استاندارد تدوین شده که یک سوم آن در دو دولت اخیر تولید شده است این در شرایطی است که شورای فقهی را تشکیل داده ایم تا بتوانیم به صورت شرعی و با در نظر گرفتن مسائل فقهی به تدوین استانداردهای حوزه حلال بپردازیم.

پیروزبخت با بیان اینکه تجارت با برند حلال می تواند یکی از مزیت های ایران و فرصتی برای بهره گیری از مزیت های این حوزه باشد، گفت: ایران پس از چین و ژاپن سومین کشور به صورت مشترک با کره جنوبی است که نظام استاندارد آن از پیشرفت مناسبی برخوردار است.

رئیس سازمان ملی استاندارد با بیان اینکه طی یک سال اخیر، ایران عضویت بسیاری از سازمانهای بین المللی را در حوزه استاندارد کسب کرده است، افزود: تقویت و توسعه نظام استاندارد، عضویت ایران در موسسه استاندارد کشورهای عضو اکو، عضویت ایران در موسسه اندازه شناسی کشورهای آسیا و اقیانوسیه و عضویت ایران در همکاری تایید صلاحیت آزمایشگاهها از جمله این دستاوردها است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند