کدخبر: ۳۰۶۸۸۱ لینک کوتاه

کم‌رنگ شدن جنبه‌های انسانی با گسترش شبکه‌های اجتماعی

اقتصاد نیوز:فوتبالیست آلمانی تیم فوتبال آرسنال از اثر گذاری منفی شبکه های اجتماعی بر روی جنبه های انسانی صحبت کرده و از این موضوع نگران است.

به گزارش اقتصاد نیوز، در نظرسنجی مارکا با شرکت بیش از 150 هزار کاربر، شکودران موستافی پس از فیل جونز به عنوان ضعیف ترین مدافع سال 2019 انتخاب شد. موستافی اعلام کرد مردم بیش از حد به انتقاد از او می پردازند و وی به هدفی برای خالی کردن خشم هواداران تبدیل شده است.

شکودران موستافی در مصاحبه ای با اشپیگل؛ پس از شنیدن اینکه دومین مدافع ضعیف سال شده است، خندید و گفت: در دو سال ابتدایی حضورم در آرسنال، همه چیز خوب پیش رفت اما از کریسمس سال گذشته به یکباره اوضاع پیچیده شد. چند اشتباه مرتکب شدم و شرایط به حدی آشفته شد که تا پیش از آن هرگز تجربه اش نکرده بودم.

مشکلات از دسامبر 2018 و پس از باخت 5-1 آرسنال مقابل لیورپول در آنفیلد کلید خورد. پس از این دیدار، موستافی سوژه کاربران در شبکه های اجتماعی شد. مدافع آلمانی در این مورد افزود: سه هفته به دلیل مصدومیت از میادین دور بودم و بدون تمرین در آن بازی به میدان رفتم چون مربی به من نیاز داشت. تا پایان نیمه اول، بازی 4-1 شده بود و من لحظات بدی را سپری کردم چون دوباره مصدوم شدم. پس از این بازی، پیام های منفی زیادی در توییتر و اینستاگرام از سوی هواداران آرسنال دریافت کردم و در مقاله هایی به شدت از من انتقاد شد.

 من به اندازه کافی منتقد خودم هستم و می دانم که اشتباهاتی داشتم. همچنین می توانم با انتقادهای شدید کنار بیایم اما انتقادات به شکل عجیبی تشدید و غیرمنطقی شد. به یک هدف تبدیل شدم بطوریکه حتی بعضی وقت ها مردم مرا مقصر باخت در مسابقه ای می دانستند که اصلا در آن بازی نکرده بودم.

 جنبه های انسانی در فوتبال کم رنگ تر شده و گسترش شبکه های اجتماعی در ایجاد این مسئله نقش داشته است؛ چون هرکسی می تواند بدون نام و خارج از هویت واقعی خود، اظهار نظر کند. مردم می توانند به این شکل، خشم و ناامیدی خود را مستقیما بر سر ما تخلیه کنند. امیدوارم در آینده، محدودیت های بیشتری ببینم؛ آنچه در اینترنت به اشتراک گذاشته می شود، هرگز ناپدید نخواهد شد و من نگران آینده فرزندانم هستم.

 روزهایی بود که من واقعا در مورد توانایی های خود شک می کردم اما در عین حال متوجه می شدم که از نظر ذهنی قوی هستم. برخی اوقات همسرم کمک زیادی به من می کرد. او می گفت اگر تو به آن بدی که مردم می گویند هستی، چطور قهرمان جهان شده ای و چطور می توانی در تیمی چون آرسنال بازی کنی؟

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند