کدخبر: ۳۰۷۵۲۳ لینک کوتاه

عربستان حمله به نفتکش ایرانی را رد کرد

اقتصادنیوز؛ وزیر مشاور در امور خارجه عربستان نقش سعودی در حمله به نفتکش ایرانی «سابیتی» را رد کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا؛ "عادل الجبیر" وزیر مشاور در امور خارجه عربستان روز یکشنبه تاکید کرد که این کشور هیچ نقشی در حمله به نفتکش ایرانی «سابیتی» نداشته است.

به گزارش خبرگزاری رویترز، الجبیر در گفت و گو با خبرنگاران در ریاض، در پاسخ به سوالی درباره نقش عربستان در حمله به نفتکش ایرانی گفت: ریاض اهل انجام چنین کارهایی نیست همانطور که در گذشته نبود.

این مقام سعودی، دست داشتن عربستان را در حمله به نفتکش ایرانی رد کرد.

وی با بیان اینکه، هنوز تحقیقات و بررسی ها در این باره کامل نشده، از همه خواست پیش از نتیجه گری های شتابزده، تا مشخص شدن عوامل بروز این حادثه، صبور باشند و عجله نکنند.

به گزارش ایرنا، نفتکش ایرانی که در دریای سرخ در حال طی مسیر بود صبح روز جمعه به فاصله ۲۰ دقیقه مورد اصابت دو موشک قرار گرفت.

به دنبال این حادثه، شرکت ملی نفتکش ایران اعلام کرد کشتی سانحه دیده سابیتی بعد از پایداری وضعیت کلی، حرکتش را به سمت آب‌های خلیج فارس ادامه داد.

این در حالی است که  گارد مرزی عربستان روز گذشته (شنبه) در نخستین واکنش به این حادثه، اعلام کرد با توجه به پیامی که از ناخدای این نفتکش دریافت کرده، قصد کمک رسانی به آن را داشت.

این رویداد، با واکنش های منطقه ای و جهانی روبه رو شد و سخنگوی وزارت امور خارجه انگلیس هدف قرار گرفتن نفتکش ایرانی در دریای سرخ را «نگران کننده» خواند.

این مطلب برایم مفید است
6 نفر این پست را پسندیده اند