کدخبر: ۳۰۷۷۵۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
پوتین و سران سعودی پیرامون مسائل منطقه و بازار انرژی گفتگو کردند

سخنگوی کاخ کرملین:

پوتین و سران سعودی پیرامون مسائل منطقه و بازار انرژی گفتگو کردند

اقتصادنیوز : سخنگوی کاخ کرملین اعلام کرد که رئیس جمهور روسیه پیرامون مسائل منطقه و قیمت نفت با پادشاه و ولیعهد سعودی بحث و تبادل نظر کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «دیمیتری پسکوف» سخنگوی کاخ کرملین روز دوشنبه در خصوص سفر رسمی «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه به عربستان و دیدار وی با مقامات بلندپایه این کشور حاشیه خلیج فارس اعلام کرد که پوتین با «ملک سلمان» پادشاه عربستان و «محمد بن سلمان» ولیعهد این کشور درخصوص قیمت نفت بحث و گفتگو کرد.

پسکوف در ریاض خطاب به خبرنگاران گفت: «سران دو کشور در مورد مسائل مهم منطقه ای و بازار انرژی به ویژه قیمت نفت به تبادل نظری اساسی پرداختند».

گفتنی است که سفر روز دوشنبه پوتین به عربستان پس از سفر اخیر ملک سلمان، پادشاه عربستان به مسکو در مهرماه ۱۳۹۶ صورت می‌گیرد.

رئیس جمهور روسیه قرار است پس از عربستان از امارات متحده عربی نیز دیدار کند.

ولادیمیر پوتین روز گذشته پیش از آغاز سفر خاورمیانه‌ای خود در یک نشست خبری با خبرنگاران ضمن اشاره به روابط نزدیک روسیه با کشورهای عربی و محکوم کردن حادثه آرامکو، همزمان بر نقش تاریخی و بزرگ ایران در منطقه تأکید و اذعان کرد که «ایران قدرت بزرگ منطقه است».

این اظهارات پوتین پیش از سفر به عربستان و تأکید همزمان او برجایگاه پرقدرت ایران همراه با محکومیت حادثه آرامکو به خوبی نشان دهنده آن است که روسیه همچنان در تلاش برای ایفای نقش میانجی در روابط منطقه‌ای میان کشورهای خاورمیانه است.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند