کدخبر: ۳۰۷۷۸۳ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد
در خواست پمپئو از ترکیه: با ما گفت‌وگو کنید

در خواست پمپئو از ترکیه: با ما گفت‌وگو کنید

اقتصادنیوز: وزیر خارجه آمریکا به ترکیه هشدار داد در صورت ادامه تهاجم نظامی به شمال سوریه با تحریم‌های بیشتری روبرو خواهد شد و گفت آنکارا باید درباره امنیت شمال سوریه به میز مذاکره با آمریکا بازگردد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا مایک پمپئو شامگاه دوشنبه به وقت محلی در بیانیه ای اعلام کرد: در روز جمعه، ایالات متحده قصد خود را برای اقدام در پاسخ به تهاجم نظامی یکجانبه ترکیه در شمال سوریه نشان داد.

وی افزود: رئیس جمهوری ترامپ اکنون یک دستور اجرایی را امضا کرد که ترکیه را برای رها کردن تهاجم نظامی خود در شمال سوریه و تصویب یک آتش بس فوری تحت فشار قرار می دهد.

وزیر خارجه ترامپ ادامه داد: این دستور اجرایی به وزارت خزانه داری و خارجه اختیار می دهد که تحریم هایی را علیه افراد، نهادها یا مرتبطان دولت ترکیه که در اقداماتی که غیرنظامیان را به خطر می اندازد یا صلح، امنیت و ثبات در شمال سوریه را بیشتر رو به زوال قرار می دهد، اعمال کند.

پمپئو اضافه کرد: سه مقام ارشد ترکیه، وزیر انرژی و وزیر دفاع ترکیه به موجب این دستورالعمل تحت تحریم قرار می گیرند.

وی تاکید کرد: همانگونه که رئیس جمهوری تصریح کرده است، اقدامات ترکیه در شمال سوریه به شدت کارزار مبارزه با داعش را تضعیف می کند، غیرنظامیان را به خطر می اندازد و امنیت تمام منطقه را تهدید می کند.

وزیر خارجه ترامپ اظهار کرد: اگر عملیات ترکیه ادامه یابد، بحران انسانی را با پیامدهای احتمالی فاجعه بار، شدت و  هولناک می سازد. برای جلوگیری از اعمال تحریم های بیشتر تحت این فرمان اجرایی جدید، ترکیه باید به سرعت تهاجم یکجانبه خود را در شمال سوریه متوقف کند و به گفت وگو با آمریکا درباره امنیت شمال سوریه روی آورد.

این مطلب برایم مفید است
0 نفر این پست را پسندیده اند