کدخبر: ۳۰۷۸۴۱ لینک کوتاه
لینک کوتاه کپی شد

سه ایرانی در تیم گرانترین‌های فوتبال آسیا +عکس

اقتصاد نیوز:مشهورترین سایت ارزش‌گذاری روی بازیکنان فوتبال، تیم منتخبی از گرانترین بازیکنان فوتبال آسیا منتشر کرده است. تیمی که بجز سون، وینگر استثنایی تاتنهام بقیه بازیکنانش حداکثر ۲۰ میلیون یورو قیمت دارند. در این لیست، سه بازیکن ایرانی هم دیده می‌شوند. بازیکنانی که ایران را پس از ژاپن با ۴ نماینده، صاحب بیشترین بازیکن در ترکیب این تیم می‌کند.

به گزارش اقتصاد نیوز، گرانترین بازیکن ایرانی در ترکیب ترانسفرمارکت، سردار آزمون است. سردار که در زنیت روز‌های خوبی را پشت سر می‌گذارد، در حال حاضر ۱۷ میلیون یورو قیمت دارد و در آپدیت‌های بعدی، احتمالا این رقم بیشتر هم خواهد شد. سردار بعد از سون و لی کنگ این، سومین بازیکن گرانقیمت حال حاضر آسیا محسوب می‌شود. با توجه به فرم فوق العاده سون و اوج گیری لی ۱۸ ساله، احتمالا تا سال‌های زیادی همین دو نفر گرانترین بازیکنان آسیا باقی می‌مانند. سردار ۱۷ میلیونی، گرانقیمت‌ترین مهاجم نوک آسیاست و در خط حمله این تیم حضور دارد.

دومین ایرانی تیم، علیرضا جهانبخش است. قیمت جهانبخش سال پیش، به ۱۸ میلیون یورو هم رسید و او را تبدیل به گرانترین بازیکن تاریخ فوتبال ایران کرد. با این حال، نیمکت نشینی و سپس سکونشینی در برایتون، قیمت او را تا ۱۲ میلیون پایین آورد. با این حال، وینگر راست گرانقیمت‌تری از او در آسیا وجود ندارد و او در کنار سون، پشت سر سردار قرار گرفته‌اند. از مثلث خط حمله گرانترین‌های آسیا، دو بازیکن متعلق به ایران هستند.

سومین بازیکن ایرانی تیم منتخب، ارزان‌ترین بازیکن تیم است. میلاد محمدی که قیمتش اخیرا از ۵ میلیون به ۳.۵ میلیون کاهش پیدا کرده، پنجمین بازیکن گرانقیمت فوتبال ایران محسوب می‌شود. با این حال، کمبود دفاع چپ خوب در آسیا باعث شده او با همین رقم هم گرانترین مدافع چپ قاره باشد. بجز محمدی، قیمت هیچ بازیکنی در تیم منتخب کمتر از ۷ میلیون یورو نیست.

photo_2019-10-14_15-41-45

تمام بازیکنان تیم منتخب، از ۴ کشور برتر قاره هستند. ژاپن ۴ بازیکن، ایران ۳ بازیکن و کره جنوبی و استرالیا هر کدام ۲ بازیکن در تیم منتخب دارند. البته قیمت ۲ بازیکن کره‌ای این تیم، به تنهایی بیشتر از مجموع قیمت ۹ بازیکن دیگر است! دیگر بازیکن ایرانی که می‌توانست در این تیم قرار بگیرد، علیرضا بیرانوند بود. دروازه‌بان تیم ملی ایران که در پرسپولیس بازی می‌کند، ۳.۵ میلیون قیمت گذاری شده است. به جای او، متئو رایان استرالیایی در ترکیب منتخب قرار گرفته که بخاطر حضور در برایتون و لیگ برتر انگلیس، برچسبی ۱۰ میلیون یورویی دارد.

این مطلب برایم مفید است
9 نفر این پست را پسندیده اند